Keskerakondlastest sportlased pooldavad partei uue juhina Kõlvartit

Mihhail Kõlvart

Vehkleja Irina Embrich, endine sumomaadleja Kaido Höövelson ja judo treener Dmitri Budõlin toetavad Keskerakonna esimehena Mihhail Kõlvartit, kes suudaks sportlase ja treenerina arendada riigi spordisüsteemi.

Nad märgivad pöördumises, et pöördelised ajad nõuavad visadust ja otsustuskindlust. „Riik on aastate jooksul oluliselt vähendanud rahastust sporditegevusele, mis pärsib ka valdkonna arengut. Järgmisest aastat jäävad riigi rahastuseta üle-eestilised harrastusspordi katusorganisatsioonid, sealhulgas Eesti Koolispordi Liit, kes möödunud õppeaastal pakkus õpilastele tegevusi 16 erineval spordialal. Seega halveneb spordi kättesaadavus paljudele lastele ja noortele, uute talentide avastamine ja nende toetamine sporditeekonna
tippu,“ leiavad Keskerakonna sportlased pöördumises.

Keskerakondlastest sportlased on veendunud, et sportlase ja treenerina kogenud Mihhail Kõlvart suudab tulemuslikult arendada üleriigilist spordisüsteemi nii saavutus- kui ka harrastusportlaste vaatest.

„Eesmärgiga tõsta teadlikkust spordist ja tervislikust eluviisist, on ta algatanud Tallinnas spordihommiku traditsiooni ja programmi „Sport Kooli“, loonud võimaluse suve vältel noortel osaleda tasuta treeningutel. Seisnud noortespordi toetamise ja sportimiseks vajaliku
infrastruktuuri rajamise eest, mis toob spordisõprade rõõmuks üha enam rahvusvahelisi spordivõistlusi Tallinnasse ja Eestisse,“ selgitatakse pöördumises.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.