Andres Kalvik süstis Raplamaa piirkonda uut energiat

Eesti Keskerakonna Raplamaa piirkond on uue esimehe Andres Kalviku juhtimisel saanud uue hingamise – toimuvad ühisüritused, personaalsed kohtumised ja regulaarsed juhatuse koosolekud. Kesknädal uuris, mis Raplamaal toimub ja millised on tulevikuplaanid.

Olete Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni meedianõunik, Keskerakonna avalike suhete juht ja revisjonikomisjoni liige, Keskerakonna Raplamaa piirkonna juht. Kuidas jõuate kõike seda?

Teie lahkel loal ma täiendaks loetelu. Olen lisaks kahe väga vahva lapse isa, väljaspool poliitikat tegutsen jalgpallikohtunikuna, tänavu suvel panustasin vabatahtlikuna mitme rahvusvahelise spordivõistluse korraldamisse ja olen 80+ korda verd andnud. Mulle meeldib ütlus: “Kes teeb, see jõuab!”. Tõsi, on perioode, kus kõik kuhjub, kuid õnneks on mul toetav pere ja abivalmid kolleegid, kelle peale saab kindel olla. Olen lähtunud põhimõttest, et tegemisi tuleb hoolikalt planeerida ja kokkulepetest kinni pidada.

Kui teid selle aasta mais Raplamaa piirkonna juhatuse esimeheks valiti, ütles Jüri Ratas, et teil on “poliitikas läbilöömise vajalikud eeldused olemas”. Mis eeldused need teie arvates on?

Pakun, et Jüri pidas eelkõige silmas minu tegemisi teljel, mille ühes otsas on Eesti Keskerakond ja teises otsas ajakirjandus. Hea sooritus selles töös nõuab kiiret ja täpset reageerimist ning vajadusel töötamist hilistel õhtutundidel. Isiklikult leian, et olen suutnud päris hästi Keskerakonna ja meie poliitikute tegemistele meediakajastust saada. Kõhutunde pealt julgen väita, et pressiteadete ja arvamuslugude hulga poolest on Eesti rekord meie nimel. Ka Riigikogu liikmete meedias mainimiste edetabelis on Keskerakond tihtipeale esikolmikus esindatud kahe saadikuga. Kõige selle eelduseks on loomulikult aktiivsed poliitikud, kes jõuliselt Keskerakonna väärtuste ja põhimõtete eest seisavad.

Suure känguruhüppe oleme sooritanud sotsiaalmeedias. Kui ma neli aastat tagasi tööle tulin, oli Keskerakonnal Facebookis 4500 jälgijat, tänaseks on see number tõusnud 10 600-ni. Vahe Reformierakonna Facebookiga oli toona kordades, nüüd on see alla 3000 jälgija. Samuti on Keskerakond oma tegemistega jõudnud Instagrami ja X-i (Twitter). Kutsun kõiki huvilisi jälgijaks hakkama!

Tõepoolest, sotsiaalmeedia valdkonnas on Keskerakond astunud suure sammu edasi. Miks peate selle arendamist oluliseks?

Silmast-silma kohtumist ei asenda miski, kuid mitme enda valimisringkonda kuuluva inimesega jõuab poliitik iga päev rääkida. Sotsiaalmeedia annab võimaluse jõuda oma sõnumi ja tegevusega suure hulga inimesteni. Lisaks annab virtuaalne diskussioon võimaluse inimestega suhelda ja ühiskonnas toimuvat põhjalikumalt selgitada. Seda kasvõi südaööl. Pildigaleriid, videod, Storyd tõstavad poliitiku atraktiivsust. Loomulikult peab postitusi tehes teksti ja pildivaliku hoolikalt läbi kaaluma, sest sellest sõltub poliitiku kuvand. Järjest rohkem eakaid kasutab sülearvutit ja nutiseadmeid. Hiljuti Hageri Hooldekodus käies kuulsin, et vaadatakse isegi Netflixi.

Kust te pärit olete? Miks nõustusite partei Raplamaa organisatsiooni etteotsa astuma? Oli ju
teada, et see oli kuidagi unarusse jäetud, ei olnud töövõimeline.

Olen sündinud ja üleskasvanud Paides, praegu elan Rae vallas. Kui erakonna endine esimees Jüri Ratas mulle selle ettepaneku tegi, jõudsime üheskoos kiiresti arusaamisele, et piirkonna juhtimine on minu arenguteel loogiline samm edasi. Mulle väljakutsed meeldivad ja võtan seda tööd tõsiselt. Üks asi on arvuti taga pressiteateid trükkida, hoopis teine teema on inimestega suhelda, üritusi korraldada ja erakonnasisest üksust juhtida. Olgu selgituseks ka öeldud, et piirkonna juhtimine lisateenistust ei too.

Mida tookord endale eesmärgiks seadsite ja kuidas panite elu seal käima?

Piirkonna aastakoosolekul ütlesin, et aktiivsuse taset on vaja tõsta ja siiamaani olen lubadust pidanud. Käisime suvel telgiga Raplamaa suurimal üritusel “Rapla Melu”, kus saime uusi liikmeid, ohtralt uusi kontakte ja teenisime ka söögi-joogi müügiga omatulu. Eriti teguderohke oli septembrikuu, kui võtsime osa Maailmakoristuspäevast, mille raames korrastasime Rapla kalmistut, ning Raplamaal toimus Riigikogu fraktsiooni väljasõit. Regulaarselt on toimunud juhatuse koosolekud ning lisaks olen korraldanud personaalseid kohtumisi Raplamaa tegusate inimestega ja kirjutanud arvamuslugusid ajalehte Raplamaa Sõnumid. Leian, et poliitikas tuleb aktiivsust näidata aastaringselt ja valimiste eel häälte püüdmise kõrval tuleb kohalikule kogukonnale ka omaltpoolt midagi tagasi anda. Julgen kinnitada, et Raplamaa piirkond on pärast Riigikogu valimisi olnud selgelt kõige aktiivsem Keskerakonna piirkond.

Kas Raplamaa piirkondliku organisatsiooni read jäid pärast kongressi hõredamaks?

Intervjuu tegemise ajaks on pärast erakorralist kongressi liikmete hulgast välja astunud üks inimene. Eravestluste põhjal valdavad paljusid kahetised tunded, kuid olen neile rahustuseks öelnud, et laseme uuel juhil ja juhatusel end tõestada.

Millised on tulevikuplaanid?

Juhatuse koosolekutel on meie liikmed käinud välja erinevaid mõtteid, kuidas Raplamaal Keskerakonna nähtavust suurendada. Kindlasti tahame käesoleval aastal tähistada Keskerakonna sünnipäeva ja viia läbi traditsioonilise jõulukringli kampaania. Ideid on palju, kuid suuresti sõltub nende teostus sellest, kas erakonna uus juhatus suudab piirkondade tegevust rahaliselt toetada või mitte.

Kuidas näete Eesti Keskerakonna tulevikku?

Palju sõltub sellest, kuidas uuel juhtkonnal õnnestub erakond ühtseks löögirusikaks koondada ja kas meie sõnumid kõnetavad inimesi igas Eestimaa piirkonnas. Tegusid on vaja!

KN

3 kommentaari
 1. Oh issand 1 nädal ago
  Reply

  Ilus pilt! Too vasak tädi oli ka internetis varem ilusa ja keelt välja ajava mehe süles.
  Nüüd jälle pildil. Salvestame aga.

 2. kilplased 1 nädal ago
  Reply

  Huvitav, millega need Hageri vanadekodu vanurid netiaega maksavad?
  Kui nad nii kõbusad on, et Netclifi teevadm mina küll ei oska, mis neist sinna vanadekodusse siis pandi? Koduteenindus oleks ju normaalsem olnud, või nad kohe kippusid kangesti vanadekodusse, et saaks aga arvutiga trikke teha ?

 3. Jura Koffimassin 7 päeva ago
  Reply

  Mingi suvaline Kalvik üritab kesikute toiduahelas ülespoole ronida.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.