Eesti Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimehe Avo Keele avalik pöördumine Isamaa Erakonnale, mis puudutab parkimistasude tõstmist Pärnu linnas

Avo Keel

Neljapäeval toimub Pärnu Linnavolikogus parkimistasu tõstmise eelnõu teine lugemine, mille vastuvõtmise korral suureneb nii kohalike elanike kui ka linnakülastajate maksukoormus. Olles jälginud Riigikogu istungeid ning Isamaa juhtivpoliitikute sõnavõtte, mis kritiseerivad teravalt maksutõuse ja uute maksude kehtestamist, siis on äärmiselt kahetsusväärne, et Pärnu linnas tegutsetakse risti vastupidiselt.

Eriti nõutuks teeb Isamaa fraktsiooni käitumine, kes ei seisa parkimistasude tõstmise vastu. Sealhulgas tegutseb kahepalgeliselt ka Pärnu Linnavolikogu esimees Andres Metsoja, kes mõistab parlamendis viibides ühemõtteliselt hukka Reformierakonna valitsuse poolt kavandatava maksukoormuse tõusu, kuid hoiab kodulinna volikogus selles küsimuses madalat profiili. Öeldakse, et vaikimine tähendab nõusolekut. Kas tõesti ajab Isamaa Toompeal üht ja Pärnu linnas teist poliitikat?

Olukorras, kus Eesti majandus on langenud kuus kvartalit järjest ja järgnevatel aastatel tõuseb märgatavalt meie inimeste maksukoormus, on Pärnu Linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon parkimistasude tõstmise vastu. Samas mõistame, et kuna tänaselt koalitsioonilt, kuhu kuuluvad lisaks Isamaale veel Reformierakond ja linnapea Romek Kosenkraniuse valimisliit, on niivõrd suurt vastutulekut võimatu eeldada, siis oleme teinud omapoolsed kompromissettepanekud, mis ei too kaasa niivõrd suurt maksukoormuse tõusu.

Linnavalitsuse küünilist suhtumist näitab eriti ilmekalt asjaolu, et kui ametnikele tagatakse tasuta parkimine, siis näiteks väljastpoolt Pärnu linna tööl käiv õpetaja peab oma raha eest soetama 850 eurot maksva aastase parkimisloa. Pärnu linnas ei ole autostumise probleem niivõrd suur, et sellele viidates tuleb mõnes piirkonnas parkimistasu tõsta kordades.

Kutsun Pärnu volikogusse kuuluvaid Isamaa esindajaid hääletama parkimistasude tõstmise küsimuses südametunnistuse järgi, mitte aitama kaasa Reformierakonna ja Romek Kosenkraniuse valimisliidu kavatsusele suurendada niigi keerulises majandusolukorras täiendavalt inimeste maksukoormust.

Lugupidamisega

Avo Keel

Eesti Keskerakonna Pärnumaa piirkonna esimees

2 kommentaari
 1. Jaak 8 kuud ago
  Reply

  Isamaa erakonna poliitikud on kahepalgelised. Efa nendelt eu saagi positiivset käitumist loota sest nad on vaid rääkinud ilusaid sõnu meie kodumaast aga positiivseid tegusid pole. Nad on olnud vaid kohatöiteks nagu sotsidki. Võimul olla neile meeldib, Aga koostöös reformierakondlastega peab neike alluma. Praegu on vamitsuses Isamaa asemel Eesti 200. Ja taevas tule appi neist pole ka mitte mingit tolku ja imestama paneb et neid üldse valiti. Eks Keskerakonnaga koostöö Reformierakonnaga ei laabukski sest keskerakondlased teevad sisepoliitikas kõik mis võimalik meie rahva heaolu saavutamiseks aga reformierakondlased takistavad neid. Aga koostöö erakondadega kes on kuulekad on nende meelest lahe töötada.

 2. Riigikogu liikmete kõikjal rakkes olek 8 kuud ago
  Reply

  SEE JU NÄITABKI NENDEL MÕTETE PALJUSUST , IGALPOOL TULLAKSE VÄLJA PARIMA MÕTTEGA -Riigikogus langetame makse:), KOV -tõstame makse ….
  On olemas pärlkanad , EV 2 on olemas ka pärlsead:) . Meil on liikide paljusus ja demokraatia samal moel nagu nt. igal moslemil on oma koraan üldisele lisaks= meil on igal oma Põhiseadus ja igal kohtunikul oma seadus.
  Õiguskantslerile laulame üheskoos ilusat laulu – naerata nüüd jälle sa , naerataaa…
  Konkurentsiametist on saanud , kuulates ja nähes kõikjal, justkui kartelliamet. Sellele tuleks teha lõpp – riiklikud äriettevõtted tuleks äralõpetada(äriseadustikku muuta ja raamatupidamisseaduses – on riikliku eelarve osa ja kinnisvara kuulub tegelikult ka riigile , mitte Riigi Kinnisvara on nagu kits 2 heinakuhja vahel ja kanditakse ) , on riiklikud ettevõtted ja siis saaks selle pätikamba panna plaksti kinni – praegu on vanglates 2000 kohta vaba

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.