Kõlvart: lapsed vajavad julgustavat ja toetavat keskkonda

Kiusamisvaba kool

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart märkis Kiusamisvaba Kooli juugeligalal, et iga laps vajab arenguks julgustavat ja toetavat keskkonda, et oma unistused ellu viia. 

“Kindlasti teate ühe tuntud inimese ütlust: „Mul on üks unistus“. Ta võitles ebaõigluse, ebavõrdsuse ja vägivalla vastu. Tal oli unistus, et ükskord saab selline maailm võimalikuks, kus inimestevaheline suhtlemine ja suhtumine ei sõltu soost, rahvusest ega religioonist. Ta oli kindel, et ükskord on maailm selline, kus on võimalik ja uhke olla teistsugune. Kus teistmoodi mõtteviis ja välimus on väärtuseks ning kus igal inimesel on väärtus,” rääkis Kõlvart.

Tema sõnul on lapsepõlv unistuste maailm. “Mida julgemad, värvikamad ja huvitavamad on unistused, seda julgem on inimene terve elu. Seda rohkem suudab ta saavutada ja seda rohkem on ta kindel selles, et kõik on võimalik. Aga see unistuste maailm sõltub sellest, milline on last ümbritsev keskkond. Kui see on toetav, julgustav ja pakub värvikat inspiratsiooni, siis tuleb ka julgus ja õiged unistused. Kui see keskkond teeb aga haiget, tekitab valu ja ebaõiglust, siis ei ole ka õigeid unistusi,” ütles Tallinna meer.

Ta pakkus välja, et Kiusamisvabal Koolil võiks olla ka teine nimi – Unistuste Kool. “Sest just õiged unistused ja õige keskkond nende unistuste tekitamiseks on minu arvates kõige suurem eesmärk. Kui sa tunned end vabalt, siis on ka energiat loominguks. Ja see tunne peab inimest saatma kogu elu,” ütles Kõlvart. “Te teete väga palju selleks, et mitte ainult lapsepõlv, vaid kogu elu oleks õiges keskkonnas. Ja selleks, et lapsepõlvest kaasa võetud saatus looks tõepoolest – unistuste maailma kogu eluks.”

Rääkides pragmaatilisemalt, siis sõltuvad Kõlvarti sõnul ka õppetulemused keskkonnast. “Ja nendest sõltub omakorda terve ühiskonna mõjukus. Ent see mõju ja see töö on palju suurema tähendusega, kui ainult haridussüsteem. Aga haridussüsteem on juba meie tuleviku alus,” lisas Kõlvart.

2 kommentaari
  1. Jane 1 päev ago
    Reply

    Kiusajaid peaks karistama ja häbistama.Vahest kiusatakse koolis ka kadeduse pärast. Kui õoetaja riidleb halva käitumisega riiaka õpilasega siis on oht et see halvasti kasvatatud laps valetab õpetaja peale vihaga ja siis usutaksehalva käitumisega last mitte õpetajat. Eliitkoolid on head sest seal õpivad need õpilased kes tahavad teadmisi saada, austavad teineteist ja mingit kiusamist pole. Seal on hea õppida ja hiljem on meeldiv meenutada oma õpinguaastaid.

  2. Nojah 1 päev ago
    Reply

    Kõik on õige. Aga näed Karillaidile ei sobi õiglane inimene ta läks üle teise erakonda kus pole mitte kunagi tehtud meie inimeste heaks on vaid olnud kõlavad sõnad. Vähe häälo sai Keskerakond küll aga selles ei saa süüdistada Kõlvartit.Ta on tubli olnud.. Aga Keskerakonna reetnud poliitikud võiksid üldse poliitikast lahkuda.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.