Andrei Korobeinik: Keskerakond umbusaldab valitsust, kes on ellu viinud tagurpidi majandusime

Andrei Korobeinik

Keskerakond ei toeta usaldushääletusega seotud eelnõusid, sest me ei usalda praegust valitsust, kes on toonud kaasa Eesti majanduse ja demokraatia nõrgenemise, ütles Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees Andrei Korobeinik.

“Riigikogu aseesimees Toomas Kivimägi väitis, et usaldushääletus on demokraatlik protsess. Jah, kindlasti on selline võimalus põhiseadusega lubatud, kuid meie ees ootab järjekordne usaldushääletuste rekord. Alles kaks kuud tagasi juhtis Eesti Vabariigi president Alar Karis tähelepanu, et eelnõude sidumine usaldushääletusega õõnestab parlamentaarset debatti. Nõustun presidendiga täielikult. Parlamentaarne demokraatia on jõudnud madalseisu,” lausus Andrei Korobeinik.

Keskerakonna juhatuse liikme sõnul ei ole usaldushääletused eelnõu või valitsuse vastu, vaid hääletused meie põhiväärtuste ja tuleviku nimel. “Meie vastutus on mõelda Eesti tulevikule ja tegutseda selle nimel,” rõhutas Andrei Korobeinik. “Meie majandus on langenud juba peaaegu kaks aastat järjest, mis on eriti murettekitav, arvestades, et enamike Euroopa Liidu riikide majandus on samal ajal kasvanud. Globaliseerunud maailmas on see mingis mõttes ime – langeda olukorras, kus sinu naabrid kasvavad. Selline Eesti majandusime tagurpidi. Meie ebaõnnestumise põhjus on lihtne: valitsus ei toetanud energiakriisi ajal kohalikku ettevõtlust. Tulemuseks oli kohalike ettevõtete toodangu hinnatõus, eksporditurgude ja seejärel kohaliku turu kaotus, mis viis tehaste sulgemise ja töötuse kasvuni.”

“Valitsus ei käivita päästeplaani ega kaasa eksperte. Selle asemel võtab Reformierakond pool miljardit eurot riigieelarvest, et jagada seda rikkamatele, sealhulgas Riigikogu liikmetele, ministritele ja tippametnikele. Me ei usalda seda valitsust. Meid ootab ees rohkem kui kümme usaldushääletust. Kui isegi üks neist lõpeb valitsuse umbusaldamisega, viib see uue, mõistlikuma koalitsioonilepe koostamiseni. See annaks võimaluse lõpetada Eesti majanduse hävitamine ja luua optimistlikum tulevik,” lisas Andrei Korobeinik.

1 Kommentaar
  1. Nojah 2 nädalat ago
    Reply

    Neil oli tähtis võimule saada et rahakott oleks paks. Neid ei huvita kuidas meie riigis inimesed hakkama saavad.Poetakse Brüsseli tegelaste ees, saadetakse meie raha mujale ehkki vajame ise abi. kahju et valitsuses pole majandusteadlasi ja ega reformierakondlaste seas polegi kedagi kes suudaks meie majandust arendada.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.