Keskerakonna esimehe Mihhail Kõlvarti pöördumine

Mihhail Kõlvart

Head erakonnakaaslased! 

Keskerakonna endine esimees Jüri Ratas on teavitanud avalikkust oma lahkumisest Keskerakonnast. Soliidne oleks muidugi olnud seda esmalt öelda erakonnakaaslastele. Mõistagi jättis Jüri Ratas jälje Keskerakonna poliitikasse ning seeläbi ka pealinna ja Eesti juhtimisse. Tänan teda tehtud töö ning erakonnale pühendatud aastate eest. Sellest lahkumisest kahju, nii nagu iga liikme lahkumisest. Võimalus Keskerakonnas jätkata oli Jüri Ratasel olemas, panustasin omalt poolt palju, et seda silda ehitada, kuid selline pingutus ei saa toimida vaid ühepoolselt. Loodan, et lahkudes Keskerakonnast ei lahku ta nendest seisukohtadest, mida ta Keskerakonnas aastaid kaitses.

Kuidas Keskerakond edasi läheb? Ikka neid samu väärtuseid kandes, mille eest oleme juba aastakümneid seisnud. Eestis on hetkel päris mitu kriisi ühel ajal. Demograafiline kriis, kus lapsi sünnib rekordiliselt vähe ning ainsaks poliitikameetmeks on sealjuures peretoetuste vähendamine. Hariduskriis, kus õpetajaid on petetud ning lahenduste otsimise nimel püütakse ühiskonda haridustöötajate vastu häälestada. Eelarveline kriis, kus valitsusel puudub pikaajaline nägemus riigi rahanduse tulevikust ning ainsaks majanduslikuks meetmeks on maksutõusud. Majanduskriis, kus teenuste ja kaupade hinnad on väga paljude inimeste jaoks jõudnud taluvuspiirile või üle selle.

Poliitiline kriis, kus Reformierakond püüab tasalülitada nii parlamenti, koalitsioonikaaslaseid kui ka presidenti. Usalduskriis, kus rahvas ja võim on teineteisest päris kaugele triivinud. Just seepärast on meie kohustus erakonna sisepingete asemel keskenduda sellele, mida ootavad Eesti inimesed. Kuigi Keskerakond ei ole hetkel valitsuses, kanname kõigi nende kriiside eest vastutust ka meie. Vastutust, et ei ole olnud piisavalt ühtsed ning tugevad, et ei ole suutnud pakkuda jõulist alternatiivi. Nüüd on aga aeg oma read sirgeks saada ja asuda tööle rahva usalduse taastamise nimel. Aeg selleks on väga soodne.

Jõudu meile!

Mihhail Kõlvart
Keskerakonna esimees

23 kommentaari
 1. Jurakas 4 kuud ago
  Reply
  • Kaks kakat 4 kuud ago

   Ei ole vaja olenud Tall. TV likvidacia. Samumoodi oli ajateadleht vajalikne!

 2. Jaak 4 kuud ago
  Reply

  Kõlvart on tubli poliitik ja tänu temale on Tallinnas võim keskerakondlaste käes. Ainukene asi mida võib ette heita on see et kaotati üra Tallinna TV kus rääkisid meie parimad ja ausamad ajakirjanikud. Peavoolumeedia on Reformierakonna suuvooder ja ma nende juttu ei kuula sest kõik see käib närvidele.Mingit põhjust ponud keskerakondlaste lahkumiseks ja nad on reeturid
  Eks otsivad paremaid teenimisvõimalusi. Ju on neile midagi lubatud.

 3. Soo 4 kuud ago
  Reply

  Mulle ei meeldinud Ratas juba siis kui ta võttis võmu üle Savisaarelt ja ei kaitsnud teda kui reformierakondlased süütu inimese kallal tarvitasd vägivalda mis meenutas stalinistlikku kuritegu. Siis Savisaare eksnaine sai tänu oma endise mehe laimamise eest Riigikokku ja on seal praegugi nupuvajutaja raha saaja.Ratas ajas laiali valitsuse koos EKREga mis oli parim ja Isamaa oli seal vaid kohatäiteks. Isamaa erakonna tegelased pole mitte midagi meie rahva heaks teinud ja Laari valitsemise aeg oli katastroofiline meie jaoks.Liimets keda ta pani välisministriks oli nagu võõrkeha Keskerakonnas. Ta ei sõlminud mitte ühtegi kasulikku lepingut meie riigi heaks vaid reisis maksumaksjate raha eest mööda maaila ringi ja rääkis lollusi.Eks Ratas käis ka ta oli Riigikogu esimees ja erakonna esimees Raha kui palju. Ja nüüd siis riigilogu esimehe asetäitja. Ju on vaja tuleviku peale mõelda. Olles Keskerakonnas ei paista edaspidi tulusat kohta-ehk on see nii. EKS RATAS LOODAB ISAMAA ERAKONNAS OLLES SAADA BRÜSSELISSE.TA OLI JU KAHE ERAJINNA VAHEL KAS SOTSIDE JUURDE VÕI ISAMAA ERAKONDA. AGA TA ON REETUR JA KÕLVART ON TEMAST PALJU PAREM, AUSAM JA TÖÖKAM NING TOOB KESKERAKONNALE KINDLALT RIHKEM HÄÄLI KUI RATAS.

  • Eraisik 4 kuud ago

   Ratas saaks Brüsselisse ka üksikkandidaadina…

  • ei keegi 4 kuud ago

   see ratas on juba rohkem viies ratas

 4. J 4 kuud ago
  Reply

  Kesikud said Bilderbergi Bande liikmest lahti!
  Pole paha!!

 5. MacCregori Küülikupirukas 4 kuud ago
  Reply

  Minul küll ei oleks kahju mehest kes läheb ära erakonnast mille lõi Eesti taasISESEISVUMISE juhtfiguur Edgar Savisaar ning liitub erakonnaga mille lõi Eesti iseseisvuse mahamüümise arhitekt , välismaiste kompradooride kannupoiss Mart Laar.
  Ma arvan, et IRL on tõesti ühele eneseimetlejast tuulenuusutajale sobiv gäng. Rändavad ajaloo prügikasti kogu oma puntraga ükskord niikuinii.
  Usun, et eesti rahvas saab siiski millalgi aru kes ja mis asjaoludel nende huve reedab ja aitab välismaistel kompradooridel neid lüpsta ja tihti tillist tõmmata.

 6. Ohoo 4 kuud ago
  Reply

  Ah et Keskerakonnast lahkujatele ri meeldi Kõlvart. Aga tegekukult on Kõlvart tubli, töökas ja soovib kõigile eestimaalastele luua häid elutingimusi. Igatahes on ta palju etem kui sotsid või Isamaa erakondlased kes pole midagi head teinud meie rahvale aga näe Eestimaa parima erakonna reeturid pugesid just sinna ja see näitab et nad ei hooli meie rahva heaolust ja küllap loodavad enda jaoks midagi kasulikku.No kujutage ette mis esimees oleks olnud Kiik kes läks sotsidesse et oma kkrut täita.

 7. ei keegi 4 kuud ago
  Reply

  Litsid mehed need Keskerakonna jooksikud.. Kes sotsidesse, kes „konjunktuuri häält“ kuulates Isamaasse.

 8. MacCregori Küülikupirukas 4 kuud ago
  Reply

  Ikkagi ma ei mõista praegust KE juhatust, et mis krdi pärast nad Ratast erakonnast välja ei visanud. Viimase kahe kuu jooksul Ratas rikkus selgelt erakonna põhikirja, ta kahjustas selgelt erakonna mainet ja töötas vastu.
  Millele Kõlvart lootis? Kui Ratas oleks olnud usaldusvääärne ja lojaalne-siis
  – ta ei oleks mingil juhul kandideerinud Riigikogu aseesimehe kohale
  – ta oleks ise peale valimistel hävingut erakonna esimehe koha vabastanud
  -ta oleks koheselt kutsunud kokku erakonna erakorralise kongressi
  Mida mees on oma käitumisega selgelt tõestanud on:
  -tal ei ole esikohal kunagi olnud mitte erakond kui poliitilise agenda teostamise vahend vaid v kui vahend
  oma isiklike ambitsioonide rahuldamiseks: teisisõnu(mida olen varemgi niiviisi sõnastanud) : ta näeb ennast asjas mitte asja ennast, ta on tõusikmatsist karjerist ja reetur, mandaadikaaperdaja. Tülgastav limuka, roti ja kameeleoni ristsugutis.

  p.s. juba siis kui tahtis poliitikast lahkuda ja kandideeris EOK presidendiks ütles ta ju selgelt, et tal PEAB LEIB LAUAL olema e. ta ei tegele poliitikaga(EOK presidendi koht on ka poliitiku-spordipoliitiku koht) mitte missioonitundest, tal on olulisim poliitikaga raha teenida.Tal endal PEAB LAUAL olema LEIBmitte, et vaesemate toiduraha on tulumaksuga maksustatud ja rikkamail ei ole isegi kogu luksus seda mitte ning, et RIKKAMAD PEAKSID maksma seetõttu progresseeruvama maksumäraga e. protsentuaalselt rohkem.

 9. robert 4 kuud ago
  Reply

  Olen kommentaarides ikka lugenud Ratast meheks kel püksid teevad püüli aga see Isamaasse kolimise tsirkus pisaraid valades võttis viimase austuse Kõlvartil saab olema raske rahva seas levivaid luulusid murda aga see mees saab hakkama Pärast pussuhaisu kadumist on erakond hulga puhtam ja suudab Savisaare loodut arendada Jõudu Mihhailile Olen sulaselge eestlane ja reetureid vihkan

 10. Ee 4 kuud ago
  Reply

  Kurb on mõelda et Eestimaa parimat erakonda on juhtinud tulevane reetur ja valinud omale erakonna kus on tehtud minevikus palju halba meile. Ja eks nad on olnud vaid kohatäiteks ja olles valitsuses koos reformierakondlastega vaid täitnud nende käske. Aga ehk Ratasele l’kellele on raha tähtis lubati midagi et ta hülgas om erakonnakaaslased . aga veel hullem on Kiik kes läks sotsidesse. Kõlvart on tubli poliitik kes võttis oma õlule raske koorma ja teeb seda tööd õiglaelt ja hästi. tänu temale on Tallinnas hea valitsus.

 11. Tähelepanelik Tööline 4 kuud ago
  Reply

  Kiik sotsidesse -on loogiline valik. Sotsidel on suuresti KE-ga kattuv programm ja ideoloogia.
  Isamaa peaks olema ühele tõsiusklikule keskerakondlasele, vasakliberaalile täiesti välistatud valik.
  IRL-iga liitumine on täiesti vastupidistele seisukohtadele asumine. Isamaa on olnud ühetaolise üksikisiku tulumaksu suurim vaenlane, nad on abielluvõrdsuse vastane erakond jne.
  Ratas ja Karlaid on igal juhul mehed kes on kas äärmiselt rumalad(mida ma ei arva, et nad oleksid) või siis äärmiselt silmakirjalikud, et mitte öelda valelikud, arrogantsed, et mitte öelda küünilised ja konjunkturistlikud kaukameestest tõusikpoliitikud. Mehed kes peavad oma valijaid idiootideks? Ei täna, homme ega ka ülehomme ei tohiks valija neid usaldada mitte üks gramm!. Põhjendada oma värvivahetust isamaalise kasvatusega või kellestki suurema isamaalisusega?!? Lapsik ja naeruväärne argumentatsioon.
  Peab põdema ikka väga suurt nartsissismi, et mitte öelda -suurusehullustust, et arvata nagu isamaalisi inimesi ja isamaalisust jaguks vaid IRL-i!!?
  Halba Eesti suveräänsusele ei soovi ükski legaalne poliitiline jõud Eestis. See on tõele lähemal igatahes. Kõik eesti erakonnad on lojaalsed Eesti vabariigi põhiseadusele jt seadustele. See leiab igapäev faktilist tõestust. Küsimus on üksnes taktikate, strateegiate, meetodite valikutes: et mis kellegi arvates on Eesti iseolemise ja jätkusuutlikkuse kontekstis otstarbekohaseim ning millal.
  Praktika on tõe kriteerium ning näitab ära mis töötab-mitte sõnamulin ja argumenteerimata propaganda…
  Ei ole võimalik usaldada inimesi kes täna mõtlevad üht, homme räägivad teist ja teevad ülehomme hoopis kolmandat.

 12. Tähelepanelik Tööline 4 kuud ago
  Reply

  Sisse lipsas vale lause:. Õige on: Isamaa on olnud ühetaolise üksikisiku tulumaksu apologeet ja kaitsja ja senisest progresseeruvama üksikisiku tulumaksu suurim vaenlane.

 13. Tähelepanelik Tööline 4 kuud ago
  Reply

  Maksudega ei mängita… see on olnud suurim lollus mida tänane Isamaa ja tema eelkäijad, samuti RE on aastaid korrutanud. Sellega on nad n.ö. raiunud kivisse paendumatu , ebaotstarbekohase et mitte öelda juhmi maksusüsteemi mis on Eesti viinud tänaseks põhja: kõige suurema majanduslangusega riigiks Euroopa Ühenduses.
  Maksudega tuleb mängida: loomulikult tuleb seda teha fleksibiilselt ning otstarbekohaselt aga mis peamine: nii, et see on ühiskonna laiemale massile seedita, jõukohane, loogiline ning teaduspõhiselt tõestatult pädev.

 14. Huvitav küll 4 kuud ago
  Reply

  Kas nüüd hakkabki Kesknädal koosnema esimees Kimi juhtkirjadest?
  Enamaks fantaasiat ei jagugi?
  Kurb, seltsimehed, kurb…

  • ei keegi 4 kuud ago

   Lehel oli sisu Urmi Reinde ajal. Kellele aga lödipüks Jürka võimule tulles kohe sulg sappa pandi.

 15. Tähelepanelik Tööline 4 kuud ago
  Reply

  Just. urmi Reinde ajal oli Kesknädal.
  Pärast Jüri Ratase reformatsiooni sai sellest Vedel Pasknädal.

 16. Kalluta aga 4 kuud ago
  Reply

  Mis te halate!

  Vaikne hääbumine ongi sellise “moodustise”, nagu Keskerakond seda on, ainuvõimalik saatus. Edgar selle täitsirkuse enese ümber oma võimupüüdluste nimel moodustas – nüüd kui peremeesorganismi enam pole ja tegelik sihtotstarve kadunud roomavad kõik peakaotanud täid ise suunas laiali.

 17. Andrea 4 kuud ago
  Reply

  Kas otsite kiiresti laenu maja ostmiseks? Auto ostmiseks? Kas vajate kiiresti laenu, et oma võlgu tasuda ja end mugavalt tunda? Mingil põhjusel pakun teile koheselt reaalajas laenu 3000 € kuni 3 000 000 € intressimääraga 2%. Garanteerin teile 100% ohutu ja väga kiire rahulolu. Küsimuste korral võtke ühendust:

  E-post: andreafrasca1@yahoo.com

 18. ants kask 4 kuud ago
  Reply

  Eesti Keskerakond – see sõnapaar ei kõla just usutavalt…
  Kelle jagu on Krimm?
  Sellele küsimusele kaval Kim
  naljalt ei vasta.
  Nagu ka janatoomikum, eestlastele näkkupeeretaja, moskoviitide telestaar.

  • ei keegi 4 kuud ago

   “Putin on valmis Krimmi eest minema sõtta, tuumasõtta. Kui keegi arvab, et rahu tingimuseks saab olla Venemaa Krimmist loobumine, siis see inimene on ilmselt hull.” Peaks just nagu olema selge, kelle oma ta on.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.