Mihhail Kõlvart: vaeseks ei tee Eestit mitte inimeste vingumine, vaid valitsuse tegevusetus

Tänasel Keskerakonna volikogul andis erakonna esimees Mihhail Kõlvart verbaalse vastulöögi peaministri ja Reformierakonna esimehe Kaja Kallase meedias avaldatud väitele, et inimeste vingumine teeb Eesti vaeseks. Tema hinnangul ei tohiks peaminister nõuda endale kriitikavabadust.

“Eestit ei tee vaeseks mitte inimeste õigustatud kriitika, vaid valitsuse tegevus, mis süvendab majanduslangust ega paku lahendust,” ütles erakonna esimees ja Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Mihhail Kõlvarti sõnul liiguvad kõik Eesti majandusnäitajad langevas trendis, tõuseb ainult töötus, kuid valitsus vaatab seda kõike tegevusetult pealt. “On vaja kiireid ja tõhusaid tervikliku lähenemisega otsuseid, mis mõjutavad samaaegselt erinevaid valdkondi. Valitsuse võimekust näitas väga ilmekalt õpetajate streik, mille eest hoiatati juba septembris. Lahenduse leidmise asemel süüdistas peaminister esmalt õpetajaid ja soovitas neil automaksu toetada, seejärel heideti kohalikele omavalitsustele ette, et riigi poolt eraldatud palgaraha ei jõua õpetajateni, ning kõige lõpuks leiti nelja kuu möödudes viis miljonit eurot, mis toob 17-eurose palgatõusu,” rääkis erakonna esimees.

Rahulolematus tänase valitsuse tööga on kerkinud 69 protsendi peale ja Mihhail Kõlvarti hinnangul on see selgeks signaaliks, et ühiskond soovib riigijuhtimises muutusi. “Reformierakond valetas enne valimisi ja valetab ka nüüd võimu teostades. Käibemaksu tõstes ütles rahandusminister, et hinnad tõusevad 1,6 protsenti, tegelikuks inflatsiooniks kujunes jaanuaris aga 5 protsenti,” märkis Mihhail Kõlvart.

“Muidugi mõjub see inimeste rahakotile ja tulemused on rängad – suhtelises vaesuses elab üle 22 protsendi ja absoluutses vaesuses üle 3 protsendi Eesti inimestest,” lisas Mihhail Kõlvart. “Tasub ka tähele panna, et viimasel ajal on suhteline vaesus kasvanud just lastega peredes ning see peegeldub selgelt meie loomuliku iibe negatiivses rekordis. Prognoosin, et inimeste toimetulek väheneb lähiajal veelgi, sest kevadel tõusevad mitmed aktsiisid.”

Mihhail Kõlvart puudutas ka mõttekäike, nagu tuleks Tallinnas valitsev koalitsioon asendada erakondadega, kes on võimul riigis. Tema hinnangul halvendaks riigi tasandi poliitika kordamine Tallinna tasemel olukorda märgatavalt. “Kui vaatame, kuidas oleme teinud tööd Tallinnas, on olukord hoopis vastupidine,” võrdles Mihhail Kõlvart. “Tasuta ühistransport jätkub. Oleme raha juurde andnud koolitoidule, noorte sporti toetame sel aastal 7 miljoni euroga.”

7 kommentaari
 1. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Meie valitsusel on hea elu ja raha muudkui tuleb endale. Osa poliitikuid mõtleb välja totraid otsuseid, enamus vajutab nuppu nõusoleku märgiks, mäni vaevub rääkima totrusi nagu näiteks Randpere. Mõned reformierakondlased lähiminevikus mõtlesid välja süüdistusi keskerakondlastele et puhastada teed võimule. Nende eesotsas oli Kross jne.Igasuguseid lollusi mõeldakse välja just kõigepealt reformierakondlaste poolt mis teevad palju halba meie rahvale.
  See oleks jube kui nad Tallinna üle võtaks. Keskerakonna juhtimisel on Tallinnas tehtud palju head.Reformierakondlased on kavalad, valedega tulid vüimule, pikemat aega on peavoolumeedia nende hääletoruja rahvas läheb õnge valides neid ,Meil on vilets valitsus, hullem ei saakski olla.

  • Almar Glustsenko 4 kuud ago

   Kui vaadata Eesti tipp-poliitikas ja Kaleva (st Tallinna) avalikus ruumis alates 2024 algusest (kuni 13.02.2024) toimuvat, siis Kõlvart on kõige silmapaistvam (kui mitte sinna ainukeseks jäänud) Päikese-rahva hõimsuse (st ugrisuse) põlisvaps.
   ….
   Tema avalikuks murekohaks on see, et ADL-sionostlik 101 juudi ja juudistatu kari Toompeal võib ilmselt mingi aja jooksul veel jätkuvalt ässitada ugrisid, laiemalt eestlasi ja endid eestlasteks lugevaid inimesi Kõlvarti vastu. Just eesti keeles Kõlvartil väljenduva aktsendi ja osalise algse mitte-eesti kultuuripõhisuse tõttu.
   ….
   Võrdlusena võib tuua 13.02.2024, lk 11 Õhtulehes kirjutatud loo, “Ungari president astus tagasi,”mis räägib, kuis For(jEw)US(A) pandeem-ADL-sionistid üritavad pidevalt hävitada kõige edukamat Päikese-ugrisuse isa JEWroopa alal, Orbanit, sellega, et on saanud hakkama Ungari president (Femen?) Katalin Novaki kui ka Fideszil JEWroparlamenti esikandideerima pidanud endisest õigusministrist (Femen?) Judit Varga (kelle nimigi ILMSELT ütleb ju ära mis päritolu ta on ja kellena tegutseb) esmalt varastatama ILMSELT endile koha ungari rahvuslaste poliitesierakonnas
   ….
   (nagu EKREgi on, eriti 2023 sügisest, avalikustanud selgelt juba oma algse ADL-sionismi põhisuse),
   ….
   seejärel on ostnud neid ronima selle erakonna( ja Ungari riigi) tipmistele kohtadele ning seal olles tegema otsuseid, millele viidates nad saaksid pea ees poliitilistest kõrgustest JEWtaneeruda (nagu (Bilderb)orgia Oraava-Ratas, koos lollkonnaga), lootes kiirendusega ka kogu kohaliku ühiskondliku päris-Maiskonna endiga koos vastu maad puruks kukutada (või Ka-Ka-tada).
   ….
   Palun pangem täpsemini tähele neid omade inimeste tegemisi, kes meie (ja mistahes muude hõimudegi) päris-Maisust päästa suudavad ja tahavad. Müra on palju, aga esmalt määrakem need tegevused, mis on me päris-maisust päästvad, siis suutkem neid tegevusi märgata, ADL-sionistide pandeem-propa-masina poolt nende tegevuste pidevale summutamisele vaatamata, ja seejärel tegutsegem patriootlikuina KOOS nende meid omahõimseina ellujätvate tegevuste võimendamise heaks.

 2. Jane 4 kuud ago
  Reply

  Eks ikka mõned valitsuses tegutsevad küll aga kahjuks vales suunas tehes halba meie riigile ja rahvale.Väga suureks on läinud elektriarved . Varem maksis riik kinni osaliselt võrguteenuse aga nüüd seda enam ei tehta. Ja veel on arvele juurde pandud taastuvenergia tasu ja elektriaktsiis. Kõik läheb halvemuse poole, Oi kui palju on seda mida tehakse valesti mis mõjub meile halvasti.

 3. Haahaa 4 kuud ago
  Reply

  lugesin kuskilt sellist luuletust. Kena naine Kallas Kaja, aga meil pole sellist peaministrit vaja. Peaministriks ta ei sobi las otsib endale mingi teise hobi. Minu meelest võiks hoopis koduseks jääda.

 4. Sergei. 4 kuud ago
  Reply

  Ei ole sel valitsusel häda midagi. ikka teile õpetuseks, millised teie ise ei peaks olema.
  Aljošake on läinud Eestile maksma miljardeid. Ei osanud te au avaldustega monumenti ümber paigutada.
  jäite transiidi rahadest ilma . Mingi 1,3 miljoni elanikuga riik käib teisi õpetamas , kuidas elada. Küll rahaliselt ja moraalselt toetamas teisi ( natsi) riike. Eestis küllaga paberkandjal väljaandeid – aga neist ei teha välja. Näit: Ohjeldamatu korruptsioon Eestis paratamatus või tahtlik poliitika JNE: JNE:
  Eestis on praktiliselt kõik väikeettevõtted langenud pettuse ohvriks- seda toetab ka EV kohtuvõim. neil parasiitidel on EV Põhiseadusega kindlustatud palk ja pension- mida neile veel vaja – Pühakiri ( EV) põhiseadus töölaual- aga see raamat neile paganatele kui põlev tukk ÄRGE KUNAGI NEILE MAINIGE ,ET SELLINE SEADUS ON OLEMAS- TEID HÄVITATAKSE… Praktikas nad toodavad ise endile tööd ( kui pole tööd ) .Nad ei järgi oma töös EV põhiseadust ja ka teised instantsid praktikas parasiteerivad maksumaksja arvel. Riigikogu kompetentsusest ei tahagi mainida. Räägite demokraatiast, sõnavabadusest- kui asi läheb konkreetseks ,siis kõik põõsas. Ja kui käibki mingi priuks, siis kaebleja asjakest avalikustatakse selliselt, et kaeblejal kaob tulevikus isuke abi otsimise tahe ära.
  PARAS TEILE -SAITE VABADUSE, AGA EI OSKA TE OMA VABADUSEST LUGU PIDADA

  • Almar Glustsenko 4 kuud ago

   Umbes Keskerakonna poolt peetud Lauluväljaku volikogu päeval ilmus ka Tuckeri usutlus Putiniga.
   ….
   Suhteliselt juba tavapäraselt rääkis Putin selle käigus, rääkides Venemaa, Ukraina ja JEWroopa ajaloost, sellest, et ta ei saa oma vägesid Ukrainast välja viia enne, kui ta pole saavutanud Ukraina DE-NATSIFITSEERIMIST. AGA SIIS, mullegi suhteliselt suureks üllatuseks, HAKKAS PUTIN RÄÄKIMA sisuliselt HITLERI NIMEL sellest, ET Danzigini, sakslaste senise suure elualani (liebensraume) (oma poliitilise mõju ja abi?) ulatumiseks OLI HITLER SUNNITUD 1939 POOLA ÄRA VALLUTAMA, kuna ta oli palunud varem endale Poolalt koridori ühenduseks Danzigi ja Königsbergi aladega, kuid jonnakad poolakad olid sellest keeldunud.
   ….
   Seejärel rääkis Putin, et tema oli sunnitud tegema STRATEEGILISED, HÜPERHELIKIIRUSEGA LENDAVAD TUUMARAKETID, kuna 1990-tel sai Venemaa ja USA poliitladviku vahel kokku lepitud, et NATO itta ei laiene, kuid sellest ajast saati on NATO laienenud itta 5 lainena ning praegu kavatseb laianeda ka Ukrainasse. Mis on muidugi tõsi ja objektiivselt kaalutletud rakettide tegemise põhjendus.
   ….
   Ja siis tuli juttu, et USA-l ei maksa tekitada endale illusiooni, et Venemaad äravallutades ta likvideerib igasuguse global-strateegilise ohu, et keegi suurem võib USA-d poliit-majanduslikult ohustada, KUNA Venemaa rahvaarv on vaid 150 000 000 inimest (USA-l on see 330 000 000 inimest). Aga Hiinal hulga rohkem.
   ….
   Ja tõepoolest, kui sa “viskad meile siin ninapeale”, et meie, vaid 1 300 000 inimese riik (ja vaid 900 000 päris-maise põlis-ugri riik, samas, kui Venemaal on ugrisid arvatavasti ka 1 500 000- 2 000 000) tuleme midagi “köhima” Venemaa suhtes, SIIS ESITAN ARVUD:

   ….
   Eesti – 1 300 000 (põliseid 900 000) elanikku
   ….
   Ukraina – 35 000 000- 40 000 000 (kuni 2022)
   ….
   Venemaa – 142 000 000
   ….
   EL kokku – 520 000 000
   ….
   Hiina – 1 500 000 000 ja hiljuti käskis Hiina president hoolega tegeleda sellega, et 1 lapse poliitikast lahti saadaks ning keskendutaks veel rohkem laste saamisele.
   ….
   Selles suhtes tuleb paratamatusena võtta tõsiasja, mida rääkis mingis Lääne masoonikese Kaug-Ida ja Siberit tutvustava reisifilmi teejuht, et (ForUS) Dalai laamagi loeb paratamatuseks, et hiinlased laiendavad oma eluala Kaug-Ida (varem, umbes 1990-2010 poliittühjendatud) alale jõudsalt. Moskva või juudi-Peterburi või juudi-Odessa elanikele Kaug-Ida päris-Maiste hõimude polis-asualal 1 hektari poliit-kinkimine ei ole küll mingi pääsetee Venemaa hiinastumise vastu. Liiatigi, kui sa süüdistad eestlasi endi rahvaarvu suurusele mittesobivas “haukumises” 100 korda suurema Vene elanikkonna huvidele justkui vastu.
   ….
   Majandus-strateegiliselt on nii Venemaa pikimalt loodustasakaalulise elanikkonna päästmise (ja sellega koos ka Eesti ja Venemaa ugri päris-Maisuse päästmine) sõltuvuses SELLEST, missugune on vahekord sellel, et Lääs sunnib (endilegi kahjuks ju) Venemaad Hiinat veel rohkem millegaiganes varustama, SELLEGA, mis kasu või hävingut Venemaa pikas edasivaates sellest kaubavahetusest tegelikult saab.
   ….
   Kui Lääs on seda sama Hiina suhtes omalt poolt OMAARUST kavalalt teinud juba vähemalt viimase 40 aasta jooksul ning sellega hiinlasi (koos neile hüpermassiliselt kasutuina kättejäävate dollarite ja JEWrode mägedega) ise nii varustanud (Lääne vastu võimestuma).
   ….
   Selles suhtes pead sina ja ka Putin vaatama üle pigem oma suhtumise NII (ääremaaltki ehk okrainastki pärit) kasakatesse ja valgetesse, kes tegid 1917 koostööd Rottsildi poolt palgatud Tshehhi sõjaväelastega, et röövida Vene Tsaaririigi ja sh Eesti kuld USAsse ja allutada sedakaudu KOGU Maa-ilm nende USA ADL-sionistide pangandusele, samal ajal, kui Austria-Saksamaa kaudu nad juhtisid Lenini tähelepanu kulla kaitsmiselt nende poolt talle tekitatud kodusõjale,
   ….
   KUI KA vaatama üle oma suhtumise näiteks Ukraina ja Eesti (?) päritolu sõjajuhtidesse, kes on võimelised nii vaimselt kui sõjastrateegiliselt juhtima mongoli-tatari vägesid, nagu näiteks Ungern-Sternberg, soovides neid viia ja viies Mongooliast Ungarini polis-maiste hõimude alasid vallutama (KELLE HEAKS?).

 5. Sergei. 4 kuud ago
  Reply

  Eesti riik on nagu minu kunagine seakari. Üks magas küna juures. Kui valasid pudru ette, siis kari hakkas rabelema ja paremat suutäit otsima. Aga see lebav põntsaks keeras end tagumiku peal ringi, sõi kõhu täis ja keeras tagasi magama. Selle karja seas oli üks kängus , kõvera seljaga kärss , kes aga läks nurka ja imes läbi hammaste virtsa- selline ka Eesti Vabariik

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.