Eesti Keskerakonna volikogu avaldus: automaks tuleb asendada pangamaksuga

Andrei Korobeinik

Eesti Keskerakonna volikogu võttis tänasel istungil vastu avalduse, mille kohaselt tuleb Reformierakonna juhitava valitsuse kavandatav automaks ära jätta ja kehtestada selle asemel maks ülisuuri kasumeid teenivatele pankadele.

“Valitsuse lühinägeliku ja ebakompetentse majanduspoliitika tõttu langeb meie majandus juba teist aastat järjest, kuid Eesti pangandussektor on samal ajal nautinud erakordset kasumlikkust – eelmisel aastal teenisid siin tegutsevad pangad ligi miljard eurot tulu,” ütles erakonna juhatuse liige ja Riigikogu saadik Andrei Korobeinik.

Avalduses seisab, et Eesti elanik maksab oma pangale tunduvalt rohkem kui sama panga Rootsi klient ning see suurendab kodanike finantskoormust, süvendab sotsiaalset ebavõrdsust ja piirab finantsteenuste kättesaadavust. “Riigieelarve kontekstis võrdub pankade kasum peaaegu kolme protsendiga, mis on omakorda võrreldav meie kaitsekulutustega,” võrdles Andrei Korobeinik. “Samal ajal puuduvad riigil vahendid olulisteks investeeringuteks, nagu õpetajate või päästjate palgatõus, teedeehitus ja meditsiin. See on vastuvõetamatu olukord, millele tuleb leida lahendus.”

Leedu positiivne näide tõestab, et pangandussektorile suunatud ajutine maksustamine on võimalik ega põhjusta ettevõtluskeskkonnale negatiivset mõju, rõhutatakse avalduses. “Pangandussektori maks võiks olla 50% kasumist ja kehtida kolm aastat, mille jooksul saaks Eesti riik välja töötada püsiva maksustamise skeemi. See aitaks leevendada majandusraskusi, toetades samal ajal sotsiaalseid ja majanduslikke investeeringuid. Ühtlasi võimaldaks antud meetme kasutusele võtmine loobuda automaksu kavatsusest, mis on ebaõiglane ennekõike väiksema sissetulekuga ning maapiirkonna elanike suhtes,” lausus Andrei Korobeinik.

6 kommentaari
 1. Mötlesin kaua 4 kuud ago
  Reply

  Uueks maksuks võiks olla sügelisemaks. Elekter on kallis, tussi alla ei saa minna.
  Nahk sygeleb hermsasti.

  • Almar Glustsenko 3 kuud ago

   Avalikeesti.ee , nr 3 , lk 6 lõpus kirjutab eesti-Kanada professor Olev Träss, et siiani (suvest 2014 kuni 14.02.2024) on Riigikogu, eesotsast suur-vargast ADL-sionisti Jürgen Ligiga röövinud 550 000-lt Eesti töötegijalt nn “Kreeka abi” nime all EUROOPA STABILISATSIOONI MEHHANISMI (ESM) kokku pea 22 000 000 000 JEWrot. See teeb 40 000 JEWrot iga Eesti töötaja kohta ja (6%-lise aastaviivise puhul) lisaks 10 000 JEWrot.
   ….
   Kui 13.03.2020-st saati hakkas (Bilderb)orgia oraava-Ratas etendama kaasa “covid”-“pandeemia” ADL-sionistlikku etendust USA-st, sh selle osa ÜRO Agenda/Tallinn 2035-st
   ….
   (Jüri Lina… , Õhtuleht 8.10.2020 ja RahvuslikTeataja.ee , 1 / 2021 , lk 1 ja 2 / 2022 , lk 10 ning Agenda 2035 KOMMENTAARIDEGA mäletatavasti samas 7 / 2019),
   ….
   siis ma SMS-isin talle ühel hetkel 2020, et tema asi on nüüd LASTA TRÜKKIDA SEE RAHA JEWRODENA VÄLJA JA JAGADA TOIMETULEMISEKS SEE KÕIGILE EESTI TÖÖTEGIJATELE KÄTTE.
   ….
   MIDA KOROBEINIK SELLE KOHTA ARVAB. MA OMAARUST OLEN PÜÜDNUD TEMAGA RIIGIKOGU ESIUKSE EES SELLEST 2020 MITU KORDA JUTTU TEHA.
   ….
   Riigikogu lahtiste uste päeval 2022 aprillis ma surusin sellekohase meeldetuletuse kätte IGALE riigikogulasele, kes mulle seal vastu sattusid. Tegelikult ma tegin sellest juttu juba 12.06.2018 Keskerakonna Pirita Jahisadamas toimunud kohtumisel valijatega, Majandusminister Simsoni noore meesnõunikuga, kes EI TEADNUD ENDA VÄITEL SELLEST MIDAGI, aga vaatas innukalt kohe nutitelefonist avalikeesti.ee lehekülge, mis oli toona maas.
   ….
   No heaküll, majandusministri nõunik ei peagi ehk rahaasjadest otseselt teadma, aga kroonimiljonär Korobeinik küll nii loll ei ole, et ta sellest aru ei saa.
   ….
   KOROBEINIK, KUS ON ESM-I RIIGIKOGU POOLT SENI VARASTATUD LIGI 22 000 000 000 JEWrot, MIDA SA AITAD VARASTADA IGAL KUUL ISIKLIKULT 1 881 188 JEWro ULATUSES? JA ÄRIMEHENA OLEKS SINU POOLT VÄGA LOLL VÄITA, ET SA EI OLE KÜSINUD, KOOS 100 MUU SELLE VARGAGA 10 AASTA JOOKSUL SELLEST SUMMAST ENDALE VÄHEMALT 10% VAHENDUSTASU (188 118 JEWrot IGA RIIGIKOGULASE KOHTA KUUS ALTKÄEMAKSUNA).
   ….
   Väga huvitav oleks teada, mida oraava-ADL-BLM-LGBT-Sinisalu ja –Palloson
   ….
   (Kesknadal.ee, (15.01.2021) Kooseluseadus , KOMMENTAARINA MU
   ….
   Saaja: arnold.sinisalu@kapo.ee

   24. detsember 2020, 7:04

   Aarmuslus. Vahekord 900 000 peremeesugri ja T.Soomere (ESM-iga?) ostetava 7 600 000 tulnuka vahel.
   ….
   AVALIK KIRI KAPO JUHILE SINISALULE, ET MIKS TA OMA KODULEHEL REKLAAMIB UGRI RIIKLIKKU IIBETAPPU JA SELLELE VASTUPANULASTE HÄVITAMIST)
   ….
   sellest 10 aasta jooksul Riigikogu poolt läbiviidud Eesti töötegijate paljaksvarastamisest arvavad. Et kas nad ehitasidki oma (Napoleoni) Auleegioni Ordeni
   ….
   (et/ru/fr/eng.wikipedia.org)
   ….
   vabamüürlaste ordu Luise tn 1 Guantanamo hoopis Riigikogu varaste jaoks. Mitte ei saanud ESM-ist Kaljulaidi, Kaljuranna, Anvelti ja Kiisleri poolt ÜRO julgeolekunõukokku jms (sh “Aafrika abiks”) kanditud kümnetest miljonitest, mis tegelikult läksid Eestis riigivisiidil käinud Hodorkovski fondi, tagasi selle POLIITVANGLA ehituseks, et hakata seal hävitama neid eesti ja Eesti vapse, kes ei ole EESTI PÕLIS-MAISTE UGRI PÄIKESERAHVA HÕIMUDE RIIGI VÕÕR-POLIITHÄVITAMISEGA nõus.
   ….
   Millega poliitilised esivabamüürlased-ADL-sionistid, Urmas Sõõrumaa,
   ….
   (Facebook, Urmas Sõõrumaa , pildid , Urmas kabetamas ToorMoori kohvitus 2020 ja KOMMENTAARID,

   AASTA ENNE, KUI SAVISAART OMA KORJATUD VAID 355 HALEDA HÄÄLEGA HÄVITANUD SIIM KALLASE (AJU)VABA EESTI ORAAVA-POLIIT-TANKISTIST 58 FIRMA “JUHINA” (taas)-“LOOJA” VEIKO HUUSE KORRALDAS KOOS VABAMÜÜRLASE URMAS SÕÕRUMAAGA JA VABAMÜÜRLASE NING TOORMOORI “OMANIKU” MARGUS PÕLDIGA SEAL KOOS VABAMÜÜRLASE ELMAR VAHERI JA VABAMÜÜRLASE KRISTIAN JAANIGA OMA “COVID”-HAARANGU ETENDUSE, VIIES SEALT “VÄGIVALDSELT” ÄRA TUUMAJAAMA REKLAAMIVA, EXTINCTION REBELLION VABAMÜÜRLASTE MÄRKI KANDNUD MIHKEL TIGANIKU)
   ….
   Tiit Pruuli, KaPo Luise 1 Guantanamo ehitanud Toomas Luman, TA Tarmo Soomere, Vseviovid (Ida-Ugrilat raadios aastaid mõnitav David ja selles suhtes hodorkovskilaste rahastust USA saadikuna ja nüüd Välisministeeriumi kantslerina Eestisse toov Joonatan), HH Luik (koos oma tuumajaama-Lolita Kadri Kõusaarega ja Sandor Liivega), (Oviiri pere) Indrek Neivelt (pikaaegne Peterburi juudipankur) jms tegelevad.
   ….
   Teostades
   ….
   ajalehes Konservatiivide Vaba Sõna 4 / 2018 , lk 10 Põlluaasa poolt kirjeldatud
   ….
   Euroopa Pagulsakeskuse poolt, ADL-sionistide tallaaluse ÜRO poolt meilegi pealesurutavat kava, mille alusel 2021/2022 Eesti Panga “Tööjõu vaba liikumise” konverentsil KIITSID KÕIK RIIGIKOGU ERAKONNAD HEAKS, et võeti vastu PÕLIS-EESTLUSE HÄVITAMISE (IM)MIGRATSIOONIEELNÕU, MILLEGA RIIGIKOGU JA VALITSUS TEOSTAVAD RIIGIKOGU 6 FRAKTSIOONINA PRAEGU KIIRELT EESTI UGRI PÄRIS-PEREMEES-MAALASTE GENOTSIIDI, POLIITOSTES EESTISSE KIIRELT IGALT POOLT 7 600 000 IISRAELI JA USA JUUTI NING NEILE UUSI TULNUK-ORJE. Elama Sõõrumaa poolt riiklikult esindatud suur-Tallinna, Tartu Raadi ja Tallinna sadamate kaubamagalatesse,

   ….
   mida ka ForUS(A) “õige” Õigeusu pandeem-rabi Bartolomeus käis 2023 kogunisti 2 korda Eestis meile pandeem-religioosselt “maha müümas”, sealhulgas, nagu Nulandi Pirozhin, meelitamas Putinit tegema SÕJALIST rünnakut tema septembrikuisele (õigeusus väga tavatule) vabaõhumissale Räpinas ja seda külastavale 2000 tõsiusklikule.
   ….
   KUIGI ma nimelt läksin varahommikul Tallinnas Paadi 2 Meremeeste (seamen) puukiriku ette
   ….
   (mida kissingerlased-hodorkovskilased on hakanud nimetama ADL-sionistlikult Simoni kirikuks, isegi ristianastanud Soolalao juures oleva bussipeatuse selle ADL-juudi nimega, kes oli Helmelal kavandatud “Tarandipeksmise” ja seetõttu KOGU VASTUPANULIIKUMISELE EKRE POOLT ERALDATAVA RAHA PEALE 26.11.2018 MITTE-MAKSMISELE, nö Meelis Osale ja Mart Riebergile advokaadiks, aga tegelikult tegemaks koos ADL-Helmelaga Riigikogu puldist etendust, justkui KaPoratuuri pärismaistamise asemel ON VAJA PROKURATUUR ÄRASTADA),
   ….
   et anda halvaks ForUS nõiaks saanud “Varfolomeile” üle kiri, mis teda selle JEWtaneervõimaluse eest hoiatas.

 2. Nojah 4 kuud ago
  Reply

  Mina usaldan väga praegust Keskerakonda ja arvan et kui Kõlvart oleks olnud juba varem Ratase asemel oleks Keskerakondlased saanud rohkem hääli ja koos EKRE-.ga laabuks töö hästi. Aga Ratas otsub enda jaoks tulusaid ametikohti ja ei näe perspektiivi enda jaoks ning reetis erakonna.Hea veel et ei läinud sotsidesse aga eks Isamaa erakonnas tal midagi koidab ehkki Isamaa erakond on olnud vaid kohatäiteks vähese häältesaagiga. Mis puutub automaksu siis see võiks olla vaid linnades ja neile kes saavad riigilt suurt palka. Päev otsa voorivad sõuduautod mööda linna saastades õhku. Eestimaa kõigi aegade parim. poliitik Edgar Savisaar tahtis et oleks asrmeline tulumaks. Ja see olekski õige lahendus ka autode osas.

 3. Jaak 4 kuud ago
  Reply

  valitsus laseb rääkida mida tahes aga ikka tegutseb omasoodu, ääretult alatult maksude suhtes, Reformierakondlaste röövpoliitika vaesemate inimeste suhtes leiab poolehoidu kahe teise valitseva erakonna poolt ja nad vajutavad nõusoöeku märgiks nuppu ja raha neile tuleb küllalt. milleks siis teistest hoolida. Sotsid tunnevad rahuldust et nende nõue ühesooliste abielust läks läbi ja on rahul.Lõle ja vastik seadus. Õpetajate palga tõstmise suhtes olid nad küll positiivsed kuid küllap teadsid et see läbi ei lähe aga hääli too. Reformierakonnalt võub õppida nõkse kuidas hääli saada.

 4. Jane 4 kuud ago
  Reply

  Kujutage ette et maal elav pere kus on mitu last ja isa jäi invaliidiks ei saa tööl käia ja ema on õpetaja peab maksma automaksu. kool on kaugel ja lapsi on vaja viia autoga kooli. Maal ei tohi olla automaksu ja seal autod ei riku õhku.Väga hull on elektrimaks. See läheb kogu aeg kallimaks. Kujutage ette et mees sai päranduseks vanemate maja kuhu ta tööl käies pani sisse elektrikütte Nüüd on ta pensionil ja on raskuso maksmisel sest elekter on väga kalliks läinud ja nüüd veel on ju elektrile lisaks VÕRGUTEENUS MILLEST POOLE MAKSIS RIIK AGA NÜÜD ENAM EI MAKSA NING MINU JAOKS ARUSAAMATU MAKS TAASTUVERERGIA TASU ELEKTRIAKTSIIS. Valitsus teeb kõik võimaliku et meie rahvas jääks ikka vaesemaks.

 5. tegelikkus 3 kuud ago
  Reply

  automaks võiks ju olla – praegune aktsiis on vaid arusaamatu kuhu läheb ja mida selle eest saab ? – ainult vastuse – Eurostandardiga teedel-trassidel : juht valis vale sõidukiiruse , Politsei kaagutab koos Maanteedeametiga võidu.
  Standard trassil on nõue- määratud kiirus peab olema kasutatav. Meil on vastuseks, alati võib valida vähima.
  Järgmisena need kleitidega ametinikud:) leiavad siis , et rikutud on LS – juht on valinud kiiruse liiga aeglase ja muutnud trassil liikluse ohtlikuks. Jäägu seisma ja lubagu mööda …. Tänavused hulgi kokkupõrked on osaliselt mõlema – kiiruse ja aegluse osa, koos saamatusega Maanteedeameti Keskusest – kus määratakse kaamerate ja temp. ning ilmateate alusel TARK tee süsteemi lume ja libedusetõrje. Viimasel juhusel tunnistati hooldaja süüd, aga Tark tee disp.talitus ja hoiatused ? Mis põhjustab teel-trassil mittepüsivust – enam ei toimu pindamist ja on sileda pigi peal sõitmine , lisanduvad roopad – millistes on isegi kuiva ilmaga sõiduk juhitamatu ja see mökitajate : valige sõidukiirus oludele (kas trassid on põllumaa ? )
  Siit tulenebki vajadus transpordile mingi maksustamine luua täiendavalt , see aga peab olema normaalne ja ilmselt peaks kõik registri numbrimärgi kohustuslikus nimekirjas olevatele kehtestatud võimsuse maks , see tähendab võimsuse järgi. Aga kindlasti on Müügimaks idiootsus selles maksustamissüsteemis. Vastavalt võimsusele on ka liiklusvahend raskem kaaluliselt ja seega lõhub teed ka ilma naelrehvideta. Tarvitab kütet , mis on juba aktsiisiga maksustatud ostmisel. Seega oleks võimsustasu õiglaseim lähenemine kui aastamaksuna. Aga sellelgi peaks olema õigus peatamiseks nagu Liikluskindlustust kui nt. millegipärast ei kasuta – olgu siis 1 kuu või 5 kuud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.