Põhiseaduskomisjon arutab kollektiivset pöördumist “Kaja Kallas peab tagasi astuma!”

"Kaja Kallas peab tagasi astuma" petitsiooni üleandmine Riigikogu esimehele Lauri Hussarile.

Riigikogu põhiseaduskomisjon arutab täna kollektiivset pöördumist “Kaja Kallas peab tagasi astuma!”, millele on andnud allkirja ligi 30 000 inimest.

“Viimase küsitluse andmetel toetab Kaja Kallase tagasiastumist kaks kolmandikku Eesti inimestest ja Keskerakonna poolt kogutud 30 000 allkirja peegeldab ilmekalt ühiskonna rahulolematust,” lausus Keskerakonna fraktsiooni liige Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

Saadiku sõnul vaatab Reformierakonna juhitav valitsus tegevusetult pealt, kuidas Eesti majandus on langenud rohkem kui kaks aastat järjest, meie pered vaesuvad, ettevõtted pankrotistuvad ja tööpuudus on suurenenud alates eelmise aasta septembrist. “Selle asemel, et inimestele appi tulla, keskendub peaminister maksutõusudele ja kärbetele. Inflatsioon on Eestis oluliselt kõrgem kui naaberriikides ja kõik majandusnäitajad on languses. Kõige selle juures käitub peaminister üleolevalt, nimetades Eesti inimesi suurteks vingujateks,” rääkis Anastassia Kovalenko-Kõlvart.

Põhiseaduskomisjoni istung algab kell 14.

9 kommentaari
 1. Sergei. 4 päeva ago
  Reply

  Kaja kasi minema- kas sa tõesti aru ei saa, et rahvas ei taha sind näha. Oletegi terve euroopa selliseid tõpraid täis, kes ei saa maailma asjadest aru. Milleni olete EL-i viinud- pasarahe ja tuli ja ikka veel vähe. Irvitate ja mõned teist käivad justkui lontkõrvad ringi. Mida te oma tegevusega toetate.

  Halb asi, mida ma nägin päikese all ,on see, kui eksitus tuleb võimukandja poolt:
  alp pannakse väga kõrgele kohale, aga rikkad istuvad madalal!
  Ma olen näinud sulaseid hobuse seljas ja vürste käivat maas otsegu sulased “Kg10,5,6,7

 2. Nojah 4 päeva ago
  Reply

  Ei usu et Kaja Kallas kallas tagasi astub. Tal on tugev seljatagune rwformierakondlaste näol keda rahvas nii hulgaliselt valis ja kaks sõnakuulelikku erakonda ja kõik nad hoolivad vaid rahast mis tuleb nii kergelt neile. valitsevas erakonnas pole mitte phtegi poliitikut kes sobiks peaministriks.Eks palju rõõmu valmistasid neile ka Keskerakonda reeynud poliitikud kes läksid sinna oma kasusaamise eesmärgil sest neile paistis et siit suurt raha enam ei saa muidugi enda jaoks. Kiik näitas oma tõelist palet minnes sotside sekka kes aitasid ühesoolistel abielluda. No kas selline inimene nagu Kiik sobis Eestimaa suurima ja parima erakonna juhiks. Mitte mingil juhul. Ka Ratas pani oma margi täis ja jääb meelde nagu reetur. Ei tea miks Karilaidile ei meeldinud Kõlvart ja ta läks erakonda mis pole kunagi meie rahva heaks midagi teinud. Kõlvart on nendest kõige parem esimees. Me ei tohi unustada et et meil on eestimaalased kellel on ühesugused õigused. Aga meil on vilets valitsus ja hullemaks teevad selle veel Keskerakonda reetnud poliitikud kes pole paremad Kaja Kallasest.

 3. Nojah 4 päeva ago
  Reply

  Ei usu et Kaja Kallas kallas tagasi astub. Tal on tugev seljatagune rwformierakondlaste näol keda rahvas nii hulgaliselt valis ja kaks sõnakuulelikku erakonda ja kõik nad hoolivad vaid rahast mis tuleb nii kergelt neile. valitsevas erakonnas pole mitte phtegi poliitikut kes sobiks peaministriks.Eks palju rõõmu valmistasid neile ka Keskerakonda reeynud poliitikud kes läksid sinna oma kasusaamise eesmärgil sest neile paistis et siit suurt raha enam ei saa muidugi enda jaoks. Kiik näitas oma tõelist palet minnes sotside sekka kes aitasid ühesoolistel abielluda. No kas selline inimene nagu Kiik sobis Eestimaa suurima ja parima erakonna juhiks. Mitte mingil juhul. Ka Ratas pani oma margi täis ja jääb meelde nagu reetur. Ei tea miks Karilaidile ei meeldinud Kõlvart ja ta läks erakonda mis pole kunagi meie rahva heaks midagi teinud. Kõlvart on nendest kõige parem ja ausam esimees.

 4. Nojah 4 päeva ago
  Reply

  Andestage et vajutasin kaks korda

  • Almar Glustsenko 3 päeva ago

   Mis andestage? Keera teine põsk ette, st kaasaegses ADL-sionistlikus/ristianastuslikus keeles, et tee tagavararahakoti rauad ka lahti. 🙂

 5. Eve 4 päeva ago
  Reply

  Ei tea kuidas nüüd parema valitsuse kokku saaks. Paistab et reeturid ei tahagu seda, lähevad sinna kus enda kukrut saab täita. Ainukesed erakonnad kes meie eestimaalaste heaks töötada tahavad on ikka Keskerakond ja EKRE. Aga reetureid see ei huvita, paistab et kergemini saab ka endale rikkusi soetada kui valitsuses olles.Pealegi praegune valitsus teeb nii palju halba et seda heaks teha on raske.

  • Almar Glustsenko 3 päeva ago

   Kes on sinuarust need Araabia beduiinid, kes juudi-ÜRO enda kokkuleppe alusel pidid saama ajates 1948-st aastast KA oma põlis-päris-Maise riigi (selle vastu, et nõustusid juudiriigi tekitamisega oma kodumaale)? Kes on sinuarust Hamas, mille peamine ülesanne on Gazas sotsiaalse mingigi eluvaõimaluse säilitamine olukorras, kus seda Palestiinat pole USA ADL-sionistlikud juudid lasknud neil teha, rahastades juudiriigi poolt, beduiini kodumaa hävitamiseks Iisraeli relvastust suurusjärgus 250 000 000 000 dollariga?
   ….
   Hamasi sotsiaaldeviis on muide see, et Gazas peab aitama iga pere oma lähimal 5 naabriperel toime tulla.
   ….
   Nüüd kuula Helmede (eriti Martini) juttu TRE raadio 15.10.2023 saates Räägime asjast ja mõtle, mis mees on Siim Pohlak, kes ajab riigikogulasena mingeid asju, kannab sini-must-valget kootud mütsi AGA ei ole pannud peale seda ForUS(A) Ameerika Hääle Helmede poolset Netanyahu ADL-sabbati reklaami Helmedele oma TRE-raados eetrikeeldu.
   ….
   Ja vaata Facebook, Virge Veldi 4.11.2023 edasipostitust, kus Eesti ADL-sionistide-vabamüürlaste ForUS(A) rohepesija
   ….
   (muide vabamüürlase Polümeri-hävitaja koopas pesitseva Miina Hindi tütre, Minna lapse isa, kes juba ADL´i juudi/ KaPo uue Guantanamo ehitaja/ (Napoleoni) Auleegioni Ordeni sisult vabamüürlaste ordu/kubanduskoja / ForUS(A) juut TH Ilvese loodud Rahvakogu nüüdse tasalülitaja/ Nordeconi juut Toomas Lumani poolt rahastatud remmelga-“kaitse” poliit-kokkumängul oli ostetud seal remmelga all mingit lõpupäevade ajupesu tegema, meile, kui tõetistele remmelgakaitsjatele)
   ….
   sülitab sisuliselt nii Eesti ugridele kui ka Palestiina päris-Maistele beduiinidele näkku sellega, ET TOOB ESILE, ET TEGELIKULT JUBA 2018 TOIMUS GAZA KÕRVAL KÕRBES MOSSADI GLADIO-B´SSE
   ….
   (artiklite sari Terroritegusid panevad toime võimud ise , ajalehes rahvuslikTeataja.ee , nr 1-7 , 2017, 2018 , 2020 jne , lk 10-11)
   ….
   OSTETUD ADL-BLM-LGBT´LASTE POOLT KORRALDATUD REIV
   ….
   (MIS JUSTKUI OLLA SEAL praeguseks 76 AASTA JOOKSUL GENOTSIIDITAVA ARAABLASE JA NEID GENOTSIIDIVA JUUDI ÜHINE REIV, JUSTKUI NENDE MULTI-KULTI SÕPRUSE MÄRGIKS).
   ….
   MIS OLI JUBA 5 AASTAT VAREM TOIMUNUD ILMSELGE ETTEVALMISTUS, ET 7.10.2023 TEHA SEE TAAS, AGA SIIS JUBA KOOS MOSSADI GLADIO-B´SSE OSTETUD PAREMINI SÕJALISELT VÄLJAÕPETATUD KAASOSALISTEGA, KES SEEKORD SÕIDAVAD BULDOOSERITEGA AIAST LÄBI JA CA 200 OSAVÕTJAT CA 3000-ST JULMALT JA KAVANDATULT MAHA TAPAVAD. ET SEE KÕIK PALESTIINA VAPSIDE SOTSIAALSE ORGANISATSIOONI HAMAS KAELA AJADA. LIHTSALT KIHUTATI OMA LOLLID TERVEST MAAILMAST VÄIKESE RAHA JA NARKOOTIKUMIDE EEST KOKKU “MÄRTRITEKS”, SISULT KAHURILIHAKS.
   ….
   Nagu kogu selle sajandi vältel Soome poliitiliselt orjaks aetute Eestisse mahajäänuid lapsi ostetakse 20 000 000 JEWro eest “remonditud” Telliskivi tänavale, hävitatud Aparaaditehasesse (aju)Vaba(mu) Lavale 11-13 aastastena lesbiliselt omavahel suudlema, neid käivad kiitmas selle eest seal Tihhanovskajad, Kaljulaidid ja TH Ilvesed ning ADL-sionistlikud ja MVWooli äri/ära-tapvad juudid Kasela (Temnikova, Juku-Kalle Raid jms) teevad sama eeskuju alusel oma ADL-BLM-LGBT laulupidu Tallinna Lauluväljakul. Mäletatavasti ka just juba 2018 või 2019.

 6. Nii 3 päeva ago
  Reply

  Ansip on selle poolt et K.Kallas tagasi astuks. Ei tea kas tahab ise taas peaministriks saada. Ega ta ise parem polnud. Lubas meid viia viie rikkama riigi hulka aga viis hoopis viie vaesema hulka. Ma ei tea tema valitsemise ajal ka mitte ühtegi õiget oysust ja vaess sina kasvas. Jube oli et ta kaotas ära arstiabi saamise võimaluse kohapeal. Ta on osanud leida endale vaid suurepalgalisi töökohti ka nõuka ajal oli see nii. Ei ole Ansip parem kui K. Kallas.

 7. Sergei. 2 päeva ago
  Reply

  Põnev see, et paljud noored oma kinnisvara müünud ja ka mitmed tegusad ettevõtjad pannud siinsed kodinad kokku ( müünud) ja soojale maale oma järgi jäänud elupäevi rahus ja muretumana nautima läinud.
  Eks see sõjaõhutus jutt ja muudkui maksud -teinud suurepärase töö.
  Rahvas ei talu irevil nägu.
  Meil siin räägitakse võimude lahususest- ei sa saa neist saatanatest jagu. Võimude lahususe sildi all on hoopis maksumaksja arvel parasiteerijate ringkaitse !!! TÕENDATUD DOKUMENTIDEGA !!!

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.