Mihhail Kõlvart: kas valitsus varjab taas kärpeplaani sisu, kuna enne valimisi oleks see ebapopulaarne?

Mihhail Kõlvart

Vabariigi Valitsus venitab teadlikult riigi lisaeelarve menetluse ja mitmete teiste oluliste otsuste vastuvõtmisega, et mitte heita varju Euroopa Parlamendi valimiskampaaniale, ütleb Eesti Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart.

“Paraku kordub Riigikogu valimiste eelne käekiri, kus Reformierakond ei rääkinud maksutõusudest ega kärbetest, kuid asus neid kiirendatud tempos ellu viima pärast seda, kui oli valelubadusi andes võimule pääsenud. Ka praegu räägitakse riigieelarve suurest puudujäägist, kuid vajalikke samme probleemi lahendamiseks ei astuta. See on kokkulepitud taktika, sest see mõjutaks oluliselt Euroopa Parlamendi valimistulemusi,” lausus Mihhail Kõlvart.

Mihhail Kõlvarti sõnul saame suure tõenäosusega näha, et erinevad poliitilised sõlmküsimused hakkavad justkui imeväel lahenema alates 10. juunist ehk pärast valimisi. “Kahjuks peame tõdema, et tegemist ei ole positiivsete uudistega,” nentis ta. “Fakt on see, et riigieelarve peab olema jätkusuutlik, kuid probleemi hakatakse lahendama valest otsast. Selle asemel, et maksustada pensionäre, tuleks esmajoones ära jätta Reformierakonna tulumaksureform, mis soosib jõukamaid inimesi ja läheb maksma 550 miljonit eurot.”

Mihhail Kõlvart lisas, et ka automaksuga seonduvate muudatuste arutelu soovitakse praegu vältida. “Keskerakonna fraktsiooni poolt tellitud õigusanalüüs näitas, et automaksu esialgne eelnõu oli Euroopa Liidu õigusega vastuolus ning selle tulemusel peab koalitsioon seda muutma. Põhiseadus aga sätestab, et lasterikkad pered on riigi erilise hoole all, kuid praeguste plaanide kohaselt ei ole kavas nende toetamiseks sotsiaalseid meetmeid rakendada. Automaksu kehtestamisega suureneb vaesusesse langemise risk,” rääkis Mihhail Kõlvart.

Mihhail Kõlvart ei toeta koalitsiooni plaani anda omavalitsustele suurem voli tõsta maamaksu. “Valitsus on suurendanud omavalitsuste kohustusi, kuid ei ole taganud vajalikke ressursse. Nüüd antakse linnadele ja valdadele selge signaal, et maamaksu tõstmisega saate katta tekkivat puudujääki. See ei ole riigimehelik lähenemine,” tõdes Mihhail Kõlvart. “Inimestel on praegu niigi raske täiendavate maksude ja hinnatõusudega toime tulla, ja omavalitsused peavad tulema inimestele appi. Omavalitsused ei saa tänases keerulises olukorras seda koormust veelgi suurendada.

“Valitsus on viinud ebakompetentse majanduspoliitikaga riigieelarve seisu, mida ei ole võimalik pelgalt kärbetega lahendada ning ma ei ole üllatunud, kui pärast valimisi uue maksuga välja tullakse.”

3 kommentaari
 1. Jaak 3 nädalat ago
  Reply

  reformierakondlased on kavalad ja oskavad rahvalt hääli välja meelitada. nad pole midagi head teinud aga hääli saavad. Peavoolumeedia ia õigusmõistmise on nad osanud ka endale allutada. Reformieralonna kaaslased on nõus kõigega olgu see seadus selline et viib meie rahva vaesusesse ja majanduse langusesse. Paistab et peaasi et endale raha tuleb.

 2. OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE 3 nädalat ago
  Reply

  Kõigi oma rahaliste vajaduste korral võtke ühendust OLESJA PODLESNAJAGA ja leiate oma probleemidele lahendused. Ta aitas mind lihtsalt väikese summaga. Email:olesjapodlesnaja198@gmail.com
  AITÄH

 3. Feja Räim 3 nädalat ago
  Reply

  Varem, kui Urmi Reinde oli peatoimetaja, oli lehes rohkem rahvale mõeldud haaravaid, elulisi teemasid. Praegu on see aga elitaarne poliitikaleht. Kas arvate, et teiste erakondade poliitikud võtavad lehest teie juhtpoliitikute arvamusi kuulda? Ma kahtlen. Inimestele on keerulisemad poliitilised vahekorrad aga ülejõu käiivad teemad, pealegi nad ei saa sinna midagi parata. Need lood peaksid olema napisõnalisemad ja konkreetsemad. Katsuge edaspidi leht mitmekesisemaks muuta. Olulisem on näoga rahva poole olla ja rahvast oma poole tõmmata.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.