Keskerakond korraldab automaksu-vastase meeleavalduse

Sümboolne kingitus rahandusministrile

Eesti Keskerakond korraldab kolmapäeval algusega kell 11 Riigikogu ees meeleavalduse automaksu vastu ning kutsub sellega ühinema kõiki inimesi ja organisatsioone, kelle hinnangul lööb automaksu kehtestamine kõige valusamalt suurperesid, maapiirkondi ning kõiki neid, kelle igapäevane iseseisev toimetulek sõltub liikumisvahendist.

“Keskerakond ei luba koalitsioonil Euroopa Parlamendi valimiste varjus automaksu vastu võtta!” lausus Mihhail Kõlvart. “Eesti majandus on üheksa kvartalit järjest olnud languses ja Reformierakonna valitsus üritab maksutõusude ja kärbetega olukorda päästa. Mitmed rahanduse asjatundjad on kinnitanud, et lahendust otsitakse valest kohast ning raha tuleb võtta sealt, kus seda on. Esmalt tuleb ära jätta Reformierakonna tulumaksureform, mis läheb maksma 550 miljonit eurot ja kehtestada pankadele erakorraline kasumimaks. Uued tavakodanikele suunatud maksud vaid süvendavad perede toimetulekuraskusi.”

Automaksu eelnõu on kolmapäeval Riigikogu täiskogu istungil teisel lugemisel ja Keskerakond on Mihhail Kõlvarti sõnul seisukohal, et sellega ei tohi edasi minna. “Nii puuetega inimesed kui ka lasterikkad pered on põhiseaduse kohaselt riigi erilise hoole all. Seega olukorras, kus riik paneb automaksuga ühiskonna kõige haavatavamad grupid raskemasse seisu, kuid seejuures teisi sotsiaalseid meetmeid ei rakenda või need ei rakendu tõhusalt, on automaksu näol tegemist sellise põhiõiguse riivega, mis on põhiseadusega vastuolus,” rääkis Mihhail Kõlvart.

2 kommentaari
 1. Eluvaatleja 3 nädalat ago
  Reply

  Ausalt öeldes oleksin oodanud, et Keskerakonnal jätkunuks jõudu ja otsustavust korraldada hoopis Ukraina sõja ja riigi ennaktempos militariseerimise vastane meeleavaldus sarnaselt meie hõimurahvale ungarlastele, sest olgem ausad, just selles on meie kõigi tänaste probleemide nagu teiste seas ka kõnealuse automaksu algpõhjus ja kui vajalik ameeriklastele selle sõja jätkumine ka ei oleks, ei saa ükski liitlassuhe olla veel aluseks sellele, et oma riigi ja rahva huvid sealjuures sootuks unustada võiksime. Nii, et mõelge mida oleks teinud antud olukorras Edgar Savisaar ja püüdke siis samuti teha, jäädes lõpuni ausaks nii enda kui oma valijate ja toetajate vastu ning seda enam, mida olulisemad tehtavad otsused parasjagu olema juhtuvad.

 2. OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE 3 nädalat ago
  Reply

  OLESJA PODLESNAJA RAHASTAMINE
  Tere kõigile
  Olen Eesti talunik ja puutusin kokku paljude rahaliste probleemidega, kuid tänu OLESJA PODLESNAJALE õnnestus mul rahalistest raskustest toibuda. Kõigi oma rahaliste vajaduste korral võtke ühendust OLESJA PODLESNAJAGA ja leiame oma probleemidele lahendused.
  See suurepärane naine on mind just aidanud väikese summaga 50 000 € ja see on minu jaoks enam kui piisav.
  Ta on südamega naine, tänu sellele imelisele naisele sain ma oma elatustaset ja võlga tõsta.
  Kui vajate väikelaenu, võtke nendega ühendust ja te ei pea pettuma.
  E-post: olesjapodlesnaja198@gmail.com
  AITÄH
  MÄRGE
  Kui te pole EESTIST, siis hoidke eemale.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.