ERITEADE: Kohalikes kaubanduskeskustes jäävad avatuks 16 postkontorit üle Eesti

Foto: Dmitri Kotjuh/ Scanpix

Tallinn, Stenbocki maja, 26. märts 2020 – Eriolukorra juht Jüri Ratas täiendas kaubanduskeskuste liikumispiirangute korraldust kahe muudatusega. Esiteks tohivad kaubanduskeskustes avatuks jääda postkontorid, kui sama linna piires ei saa saadetist ümber suunata. Teiseks saavad kaubanduskeskuse külastajate jaoks suletud kaupluses jätkuvalt käia poe omanik ja töötaja.

Esimene korralduse muudatus puudutab kokku 16 kohalikku postkontorit, mis asuvad väiksemates kaubanduskeskustes üle Eesti.

Avatuks jäävad: Kambja postkontor; Elva postkontor; Lihula postkontor; Mustla postkontor; Sindi postkontor; Võhma postkontor; Kehra postkontor; Keila postkontor; Maardu postkontor; Paldiski postkontor; Jõhvi postkontor; Kohtla-Järve postkontor; Iidla postkontor; Tapa postkontor; Kunda postkontor ja Kohila postkontor.

Korralduse teise muudatusega sätestati, et kaubanduskeskuste suletud poodidesse tohivad pääseda poe omanik ja -töötaja. Näiteks on see vajalik lemmiklooma poodides loomade eest hoolitsemiseks või e-poest kauba müügi korraldamiseks.

Massiteabevahendid peavad selle eriolukorra juhi korralduse viivitamata, muutmata kujul ja tasuta avaldama. Selle kohta saadame ka ametliku teavituse.

Meeldetuletuseks: homsest kehtima hakkava kaubanduskeskuste liikumispiirangute korralduse eesmärk on piirata rahvarohketes kohtades inimeste koosviibimist, kuna see on COVID-19 levikuks soodne pinnas.

Piiranguid ei kohaldata toidukauplustele, apteekidele, kauplustele, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid (sealhulgas prille või kontaktläätsi), pangakontoritele, telekommunikatsiooniteenuste osutajatele, pakiautomaatidele, söögikohtadele, kui neis toimub üksnes toidu kaasamüük.

Iga avatud poe või teenuseosutaja sisse- ja väljapääsu juures peavad olema klientidele kasutatavad desinfitseerimisvahendid. Samuti peavad kaubanduspindade valdajad tagama kohapealse kontrolli (kaasates turvaettevõtte või kasutades muud asjakohast meedet), et inimesed ei liiguks ringi rohkem kui kahekaupa.

Kui kaubanduskeskuses on eraldi sissepääsuga kauplus ja seal on tagatud COVID-19 tõkestamise ülalloetletud abinõud, võib kauplus jääda külastajatele avatuks.

Korraldus: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/pm2050k.pdf (PDF) (88.34 KB, PDF)

2 kommentaari
 1. Miks 1 aasta ago
  Reply

  me peaks tingimata käima postkontorites, kui lehed, kirjad ja pakid võiks koju tuua postiljon? Teeb autoga ju nagunii oma ringsõidu ära aga pakki ei too. Sest pole lisaks 5€ kulleritasu maksnud. Ometi peame meie seda Omnivat üleval oma maksudega. Nüüd aga pean leidma aja, et sõita linna postkontorisse oma paki järele. Hommikul teha ei saa, sest postkontor avatakse alles kell 10, mul buss sõidab samal hetkel välja. Nii pean valima lõunase aja aga siis on mul terve päev tuksis. Panen küll mitu pakki kokku, et saaks paari nädala jooksul vaid korra linnas käia, sest tähtaeg kumitab. Ületab selle, siis pakk on läinud. Ning Omniva ei mõtlegi vastutada lihtsaadetiste eest. Sest pead peale maksma!
  Nii need kirjad ja pakid kaovadki. Võtan peagi ette katse, postitan erinevatest kohtadest 10 kirja ja vaatan, palju neist kohale jõuavad ja kaua nad teel on. Midagi ma välja nõuda muidugi ei saa, sest ka minu ülalpeetav Omniva ei vastuta, kuid saan või ise andmed kätte.

 2. Olen 1 aasta ago
  Reply

  mõelnud, et paneks pakki jälitamisseadme, saaks vähemalt varga kätte. Kuid see on väga kallis ja Omniva ikkagi ei vastuta. Pealegi pole seadusega mul lubatud teise järele nuhkida. Kõik varaste kaitseks ja heaks! Sellisesse kriisi oleme jõudnud.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.