Edgar Savisaar: Sputniku kanali kaotamine Eestis pole õige

Kuvatõmmis sputnik-news.ee lehelt.

Keskerakonna endise esimehe Edgar Savisaare sõnul pole Sputniku kanali kaotamine Eestis õige.

“Ma ei pea seda õigeks, et Eestis tahetakse kaotada Sputniku kanal,” kirjutas Savisaar reede õhtul sotsiaalvõrgustikus Facebook. “Meedia peab olema vaba, isegi kui ta meile ei meeldi. Keskerakond on alati seisnud meediavabaduse eest. See käib ka Venemaa, nii nagu teiste riikide kohta. Me ei saa sellistest asjadest vait olla.”

Sanktsioonid Kremli propagandakanali Rossija Segodnja vastu sunnivad Sputniku nime all tegutseva organisatsiooni Tallinnas oma üüripinnalt välja kolima, juba oktoobris ei lasknud pangad läbi Sputniku palgamakseid. Rossija Segodnja teatas, et üürileandja saatis neile Tallinnas lepingu ülesütlemise teate. Rossija Segodnja juht Margarita Simonjan teatas, et “see ei aita” ja Sputniku töötajad jätkavad tegevust kodudest. Sputniku Tallinna kontoris töötab 35 inimest.

Rossija Segodnja peadirektor Dmitri Kisseljov kuulub Euroopa Liidu personaalsete sanktsioonide nimekirja seoses seoses Ukraina territoriaalse terviklikkuse rikkumise toetamisega.

Venemaa presidendi Vladimir Putini hinnangul kardavad Eesti võimud Vene ajakirjanikke. “Imestan Eestis toimuvate sündmuste üle,” ütles Putin neljapäeval pressikonverentsil, vastates propagandakanali Sputnik Eesti haru peatoimetaja kurtmisele tagakiusamise üle.

Peatoimetaja Jelena Tšerõševa rääkis presidendile, et pangad keelasid ülekanded nende töötajate kontodelt, et Eesti eriteenistused survestasid rentijaid rendilepingut lõpetama ja et Sputniku töötajaid ähvardatakse kriminaalasjaga. “Kardavad,” tõdes Putin.

“Venemaad süüdistatakse läänes meedia ahistamises, kuid Euroopa riigid tegelevad sellega ise,” lausus president. “Te olete palju ära teinud, võimude katsed segada teie tööd ei tohi jääda märkamatuks,” lausus Putin.

Ta märkis, et ei tohi lisada vett nende veskile, kes tahavad rikkuda riikidevahelisi suhteid.

“See on üllatav künism, aga igasugused piirangud riikide tasandil ei ole tõhusad, sest annavad ohjad neile, kes tahavad külvata viha meie rahvuste vahel,” ütles Putin.

“Tuleb saavutada ajakirjanike võimalus töötada neis riikides, kes kardavad teie teavet ja teie mõju,” märkis riigipea, lubades teha kõik endast sõltuva Vene ajakirjanike toetamiseks seaduslike meetmetega.

14 kommentaari
 1. Tehkem 1 aasta ago
  Reply

  asjad selgeks. Edgar pole juba ammu poliitik. Ta on ise kuulutanud, et ta seisab tänasest jamast eemal.
  Teiseks, kui mingi surmaeelik ütleb oma arvamuse välja ja sellest tehakse kohe kõlakas, siis miks teiste surmaeelikute palju asjalikumad ning tõendatavad arvamused lähevad prügilasse? Mis sest, et Edgar kuulub veel keskbandesse, bande on bande ja lihtliige lihtliige. Edgar pole isegi ähvardanud, et ta tõuseb tuhast ja lendab Brüsselisse Estoonia asja ajama. Enne läheb ta Moskvasse ravile.
  Mis puutub aga Sputnikku, siis pean ka mina selle keelustamist narruseks. Las põhjavad ja õõnestavad, seda tugevamad me ise oleme. Meil kardetakse pigem selle vale tulemust – et valimisel need annetatud kodakondsusega muukad hääletavad uute jaanade, viktooriate, õudukate jt eestivihkajate poolt ning õõnestavad eestlust tõhusamalt kui KaKa, InSa, JuRa ja HeVaSe banded kokku.

 2. sõma on vaba 1 aasta ago
  Reply

  Meie presidendil o li mingil pressikonverentsil seljas T- särk kus oli selgelt kirjas suurte tähtedega –
  ” SÕNA ON VABA “

  • Viha-Kerstil 1 aasta ago

   oli teinegi särk. Sellel oli kirjas “Ainult minu sõna on vaba”. Viha-kersti ajas lihhtsalt särgid segamini. Või tahtis rahvamuti moodi välja näha ja esineda.

 3. Nojah 1 aasta ago
  Reply

  Tore et võttis sõna meie parimasi parim inimene, tark, aus, hooliv kellele on tehtud tohutult ülekohut. tema tagakiusamine meenutas salinistlikke kuritegusid. Vaid reformierakondlased on võimmelised meil nii alatuteks tegudeks kleepides külge valesüüdistusi parimatele inimestele ei ise võimule saada ilma töötulemusteta. mitme aasta jooksul otsiti süüdistajaid ja kes keeldus söödi poliitikast välja. E.Savisaarel on alati õigus. tema ja tema pooldajad on parimad inimesed meie maal.

 4. Eve 1 aasta ago
  Reply

  Keskerakond oli parim erakond just siis kui E.Savisaar oli esimees. E.Savisaar oli parim linnapea. Reformistid teadsid et kuni ta on linnapea nad Tallinna oma võimu alla ei saa selleks ka see tapatalgu. Aga ka praegu on Keskerakond parim, teist sellist üole, aga ta peab arvestama ka teiste erakondadega. Isamaa on peale paljude kuritegudega kuulsaks saanud E.N.krossi lahkumist erakonnast viisakaks ja vaikseks jäänud, teiste halvustamine on ära jäänud aga neil on peamine sõjaline tegevus ehkki keegi ei kavatse meid rünnata. Aga siiski peab Keskerakond nendega arvestama. Meie nina toppimine teiste riikide siseasjadesse on kurjast ja halb suhtumine Venemaasse ka. Praegune Venemaa pole meile midagi halba teinud ja sõbralikud suhted oleks loomulikud. isegi kui ta teeks ei läheks ükski riik meid kaitsma. NATO polegi kunagi kedagi kaitsnud. See raha mida raisatakse sõjaks ettevalmistamiseks peaks minema meie inimestele.

 5. Jane 1 aasta ago
  Reply

  Eesti kanaleid on palju aga ma pole mõnda kunagi vaadanud, enamusi. Vist ainuke kanal on TV. Püüan päevauudiseid mitte kuulata sest peavoolumeedia vassib ja on vaid Reformierakonna hääletoru. Seal ei räägita mis tegelikult toimub meie maal, vaid otsitakse vaid vigu. Kui palju parem ja õiglasem oleks elu meie maal ilma Reformierakonnata.Nende õelusel pole piire. Vaid vihavaenu õhutamisega, laimukampaaniaga saavad nad hääli . Mis töötulemustest saab rääkida kui nad viisid mei riigi elatustaseme poolest viimaste hulka ja nüüd segavad teiste tööd.

  • vana 1 aasta ago

   ……………jaa sinusuguste pärast see tõesti ajaloos võib juhtuda. Karjudes iga päev, et Venemaa kohe-kohe ründab aga ise sinusugused tassivad Venemaa piiri taha iga masti relvi ja vast mõni hull paneb ka paugu üle piiri ja ongi sinu unistus käes!?

 6. vana 1 aasta ago
  Reply

  Sputniku kanal püüab rääkida ja arutada maailma poliitilisi probleeme küllaltki avameelselt.
  Võtame kasvõi Ukraina. Väidetavalt olevat Venemaa Ukrainat rünnanud sõjaliselt aga maailmas teatakse ka seda, et Ukraina sõjalennukid pommitasid Donetskit ja Luganskit.Väidetavalt ju kodusõda või kuidas?
  Kui Teil on täpsemad andmed — sisestage need siis maailma meediasse ja asuge oma seisukohti dokumentaalselt tõestama!

  • Vana 1 aasta ago

   on tõesti vana. Sest ei taha tunnistada, et vankad vallutasid Krimmi ja vaid silmakirjaks ei viinud avalikult oma vägesid Donbassi. Küll aga rikkusid ja rikuvad nende veokid pidevalt ametlikku Venemaa-Ukraina piiri ning relvastavad ja toetavad muul viisil Donbassi vankadest käpiknukke. Reeturlikke hoholle nende hulgas ka on (nagu meil punaseid ja muid reetureid), kuid väga vähesel hulgal. Venemaa on agressor ja selleks ka jääb. Ning esimesel sobival võimalusel tungib ta kallale ka Estooniale ja liidab selle osa taas oma külge. Piisab vaid tekkida maailmas samasugune peataolek ja pohhuism nagu 1930ndate lõpul. Vankade iha on taastada tsaaririik oma kõige levinumal kujul. Ka koos Soomega.

 7. tehkemile. 1 aasta ago
  Reply

  Sa räbal pea suu maas. Kes sa õige oled? Sitavares ja ei keegi teine.
  Kärva ise.

  • Tehkem 1 aasta ago

   loomulikult eksib, kui kaitseb Sputnikku. See on samasugune uss rinnal nagu Ladõnskaja isamaareeturite hulgas.

 8. Maali Maalt 1 aasta ago
  Reply

  Kui ma käisin Selis (Kaitseministeeriumi tervise taastamise sanatoorium sõdurpoistele, represseeritutele ja Ukraina sõjaväelastele), siis sai rääkida ukrainlastega, kuidas on lood tegelikult. Probleem on tegelikult kunagi Venemaa territooriumite Donetski ja Luganskiga. Seal elasid praktiliselt 85% venelasi, nagu Krimmiski. Ajalooliselt on teada, kus maalt pärinesid Nikita ja Brežnev jt. Poliitbüroo tegelinskid. NSVLiidu ajal oli Ukraina praktiliselt omaette staatusega maa. Kui teistel NSVLiidu riikidel ei olnud esindust ÜRO-s, siis Ukrainal oli. Ukraina oli kõige rikkam liiduvabariik, kus paiknesid kõige tähtsamad tehased (raketi, lennuki, metallurgia jne tööstused). Nüüd, kui nad said vabaduse 1992a., siis arvati, et nad hakkavad sama rikkalt elama. Aga, kuna eesotsas olevad seltsimehed arvasid, et kõigepealt peavad nemad rikastuma, siis kõik need tööstused kadusid. Kaevandused jm. rikkust riigile toonud tööstused müüdi maha välisinvestoritele praktiliselt mitte millegi eest. Siiamaani on seal kohutav korruptsioon. Trumpil oli täielik õigus Bideni ja Nancy Spelosi vastu minna, sest üle poolte kaevandustest on nende perekonna käes. Rahvas praktiliselt nälgib. Kodusõda käib tegelikult kaevanduste pärast, mida taheti samuti välisinvestoritele maha müüa, aga rahvas ei taha. Mis aga puutub Sputnikusse, siis see agentuur töötab vabalt üle maailma, nagu ka teiste riikide agentuurid. Kas meil tahetakse uuesti ,,raudse eesriide taha panna.

  • Maalikene 1 aasta ago

   eksib nagu tavaliselt ikka. See tööstuse ja kaevanduste mahamüümine oli tingitud hoopis uutest majandamistingimustest, sest seda kaupa polnud enam vaja. Nagu Eestil vene rublasid. Samamoodi käis alla ka Venemaa enda tööstus. Mine käi Venemaal täna ja võrdle neid vanu tööstusi tsaariaegsetes hoonetes kaasaegsetaga ja toodangut üldse. See on põhiliselt nullist tootmisvahenditega ja uued tooted, mis võistlevad maailma parematega. Nagu kunagi jaapanlastel ja täna hiinlastel. Kunagine põlgus hiinakate vastu on asendunud kvaliteedimärgiga. Loomulikult langeb ka Hiina oma ületootmise alla ning tedagi ootab eest masu, sest turg on täis ja vapustused tuleb lihtsalt üle elada. Et vankad ja hohollid elasid masu üle raskemalt, on tingitud juba nende laiskusest ja pohhuismist. Nad teevad kõike venitamisi ja aeglasemalt teistest. Ega asjata peeta Venemaad arengumaaks, mis elatub väljaveetava tooraine najal (õli, gaas, teravili), + relvad ja luksuskaubad. ise nad end teaduslikult ülal pidada ei suuda. Sellega saab hakkama vaid sõjatööstus, mis aga ei rahulda tootmist üle Venemaa ning teaduseski on suur osa varastatud mõtted.
   Kuna Ukrainal puudub madala elatustaseme tõttu oma teadlaskond (paremad on laiali jooksnud), siis ei erinegi ta milleski Venemaast. Venemaal peetakse vähemalt jahti riigivarastele, kuid seda ainult sõjatööstuse tagamise pärast. Ukrainal pole sedagi, sellepärast on korruptsioon seal riiklik ehk enesestmõistetav. Minugi kaastöötajad Ukrainast kurdavad pärast sinnalahkumist, et lollisti tegid. Isegi Eesti abirahaga elaks nad muretult. Kuid selle põhjus on just nimelt nõukogude tootmise ja tööstuse mittevastavus maailma nõuetele. Kinnises riigis oli seda võimalik pilpa peal hoida, vabas aga mitte. Sama käib ka meie majanduse varingus ja ülesehitamises. Vigased arvamused on kerged tekkima, kui loogiliselt asju ajaloos paika ei pane.

 9. uskmatu-toomas 1 aasta ago
  Reply

  Muidugi peab kõik need vene uudisteagentuurid ära keelama sest Eesti rahvast peetakse nii lolliks,et see ei jäga ööd ega mütsi ja ei vahet tõel ,pooltõel ning lausvalel !
  Ainukesed targad on need meie juhtoinad kellele isegi TTV oli liiga vabameelne.
  Hea tulemus on – üks riik,üks mõtlemine,kõikidest asjadest ühtemoodi arusaamine ja ühise vaenlase omamine !

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.