Jaani: piirangute eiramise üleskutsed ei aita olukorrale kuidagi kaasa

Kristian Jaani

EKRE esimees ja endine rahandusminister Martin Helme kutsus neljapäeval ühismeedias inimesi uusi piiranguid eirama, kuid siseminister Kristian Jaani (KE) leiab, et sellised üleskutsed ei ole kuidagi vastuvõetavad, kirjutab Postimees. 
 
Jaani nentis, et kõik on viirusest ja sellega kaasnevast väsinud, kuid nüüd tekitatakse olukorda, mis kokkuvõttes mõjutaks kõigi turvatunnet. “Mis siis järgmiseks? Kutsuvad üles eirama turvavöö kasutamist autos või mitte teavitama lähisuhtevägivallast?” arutles ta. 

“See on praegu eetika küsimus, aga kui sellele peaks järgnema füüsilised teod, mis võivad seada ohtu turvatunnet, siis pole tegemist enam eetika küsimusega,” usub minister. “Hetkel kihutab see üleskutse meie inimesi veelgi vastuvõtlikumaks viirusele ja hullema variandina kihutab sealt edasi meie inimesi haiglasse.”

Eesmärk on Jaani sõnul see, et ühiskond oleks võimalikult avatud, säiliks vaba liikumine ja tervishoiusüsteem püsiks reel. “Sellised üleskutsed mitte kuidagi siin kaasa ei aita,” lisas ta. 

14 kommentaari
 1. Lihtne inimene. 8 kuud ago
  Reply

  Sadamates ,lennujaamas,maismaa piiril mingit kontrolli pole ja sellel ahvil jäi jälle Helme ette. Kas Te keskerakondlased olete mingi vaimse puudega?

  ..

 2. Nojah 8 kuud ago
  Reply

  Mulle hakkasid Helmed juba meeldima eriti nende ütlemiste pärast EL-u suhtes kuid selline üleskutse nagu siit loen ei kõlba kuhugi. Piirangud oleksid idanud siiani olema. Aga nüüd on vaja need kondlasti uuesti sisse viima sest haigestunuid on palju ja tuleb järjest juurde. Kas ei saa siis kogunemisteta elada, maski kanda, lasta vaktsioneerida ja olla ka puhkuse ajal oma kodumaal kus on nii palju ilusaid kohti.

 3. Nii 8 kuud ago
  Reply

  Ekrelasi on hea kritiseerida sest nad ei ole kättemaksuhimulised. Kus te kriitika siis oli kui võimuahnuses reformierakondlased järjest lükkasid kõrvale teelt tublisid inimesi oma valesüüdistustega. Kas ei julgenud sattuda ise löögi alla. Nii oligi kes julges reformierakondlaste vastu astuda.

 4. Triin 8 kuud ago
  Reply

  PL. Emöke Sogenbits;” ..Helsingi lennukilt tulles, ootas nullkontroll, valitsust ei huvita, kes riiki sisenevad ja kas nad viirust kannavad….!” Nii, hr. Jaani…viige koerad ja täisrelvis politsei tänavatele eestlasi püüdma ja karistama..selleks teil ju julgust jätkub, muuks olite ja jääte tavaliseks lõdipüksiks, kes jälle (nagu tervel valitsusel kombeks) EKRE, t süüdistab. Sellise laussaamatusele, närusele käitumisele polegi ju muud kui kodanike allumatusele üleskutse, ega muud teid üles ärata ja tööle ei pane.

  • Sulle Vana! 8 kuud ago

   Õndsad on need kes vaimult vaesed! Tunnen Teile kaasa!

 5. Feja Räim 8 kuud ago
  Reply

  Rahvast ei tohi käsitleda kui nakkusohtlikku saasta. Aitab, astuge tagasi, putšivalitsus! Me tahame oma endist EKREISAKE valitsust tagasi.

  • mnjah 8 kuud ago

   kes need “me” on, kes seda endist valitsust tagasi tahavad. Mina tahaks küll Ratast peaministrina uuesti näha, Isamaa võiks ka olla selles valitsuses, aga EKRE räuskajaid küll enam ei taha. Ei ole minagi praeguse valitsusega rahul ja ennekõike häirib mind Reformierakonna vana ja ammu tuttav käekkri, kuidas oma koalitsioonipartnerite jalgealust hakatakse algul tasapisi, hiljem aina jõulisemalt õõnestama, mis lõpuks selle valitsuse ka lagundab. Aga seda vana valitsust tagasi enam ei tule(vahepeal on liiga palju juhtunud), pigem tulevad erakorralised valimised, aga EKRE võimule ei pääse ja selles süüdistagu vaid iseennast. Oma lollusest mängivad nad järjekindlalt trumbid oravatele kätte ja nii ka sügisel Tallinnas peale KOV valimisi. Ei ole ajusid seal erakonnas on vaid lõputu kõikide sõimamine, kahtlustamine, sildistamine, jne. Kes küll tahaks veel nendega võimu jagada ja milleks? Mis siis olid need saavutused, millega just EKRE silma paistis. Peale aktsiisi langetamist, mis minu arvates oli ka arulage otsus ja tekitati suur auk eelarvesse ja hüsteeriline välistööjõu takistamine, samal ajal kui seda tööjõudu oli vaja ja puudu. Mis neist e-valimistest sai, mida lubati suure suuga kohe rappima hakata? 2-aastaga oleks võinud ikka midagigi selles valdkonnas ära teha, aga ei midagi. Suuga teevad suure linna, peoga ei kärbsepesagi.

 6. Piir 8 kuud ago
  Reply

  tuleb kinni panna! Et ükski ahv oma satikaid siia juurde ei tooks.
  2. ülesanne: kolded tuleb sisse piirata ja liikumine seal seisata. Et siin satikaid laiali ei veetaks.
  3. ülesanne: kõik sissetulijad tuleb eranditult valve alla paigutada. Et need tohlakad satikat laiali ei levitaks.
  Nii lihtne see ongi.
  Ja elame ilma satikata nagu miskad. Las teised harjuvad sellega elama, meil on kõik vaba. Ei mingeid piiranguid, sest satikat pole.
  Ja kes tahab kuskile välja sõita, valigu, kas läheb ja tulles istub 2 nädalat puuris. Ja kui mujal nõutakse süsti, siis taas valigu, kas läheb või ootab siin, millal ka seal asjad korda viiakse.
  Mitte mingit harjumist ei saa olla, satikas tuleb hävitada ja just nii, et sel mitte lasta levida.
  Kristjan tuleb aga kooli saata, et teaks, kuidas satikast hoiduda.

  • Sulle Mnjah! 8 kuud ago

   Õndsad on need kes vaimust vaesed! Tunnen Teile kaasa!

  • vana 8 kuud ago

   Jah EKRE eesmärgid valituses tundusid esialgu positiivsed ja omasid isegi väga vajalikke ministreid oma eesmärgi saavutamiseks. Kuid peagi muutusid kultuurituks ja hakkasid nii kodumaiseid, kui ka välismaiseid poliitikuid sõimama kui räuskavad v..rimehed.
   Siit järeldus – juhul kui juhtuvad veel võimu juurde pääsema, siis võib see olla juba oht meie riiklikule korrale ja väga raskel juhul isegi mõjutada meie iseseisvuse alustalasid!?

 7. Triin 8 kuud ago
  Reply

  ..ja Ligi räuskamine on ilusam, eks. Ja Sikkuti keskmine sõrm ja Saare klounaad RK. saalis on ilusam, eks. Trumpi sõimamine oli poliitkorrektne, ka Soome peale kaebamine muidugist. Kuklalasud konservatiividele ja unistus vereojadest on muidugi kena ja armas. Ja otse LOOMULIKULT ei KAHJUSTANUD Rahapesu Eesti MAINET, eks. See EKRE pidev ja juba haiglaseks muutuv süüdistamine (jah valukohtadest räägitigi ilustamata sõnadega, ja otse..nüüd on ju näha, et neil oli ja on enamasti õigus..eriti kui vaadata, mida need külmalt arvestavad oravad riigiga teevad) on kas vastavalt programmeeritud robotite töö või tõsiselt vähese mõtlemisorganite omanikud. Ei saa enam valitsusse, ei lasta otsustajate ringi…mis demokraatiat te siis siin mängite, kui 20% inimeste arvamusele ja eelistusele sülitate? Tahate kangesti kodusõda või, või mis teid ajendab üht osa rahvuskaaslasi mahakanda. Või võtate valimisõiguse ära. Süüdistate EKRE, t räuskamises, kuid teie mõtted on ju sama räuskavad ja sallimatud, just sellised, milles EKRE, t süüdistate.

  • mnjah to Triin 8 kuud ago

   Mis püha loom see EKRE on, et teda kritiseerida ei või. 30 aasta jooksul on siin riigis ikka igasugu asju juhtunud ja sõnu öeldud, aga katsume ikka aru saada, et EKRE oli siis valitsuses kui ta vähemusi mõnitas, kui oma koalitsioonipartnerite ministrite haldusalasse sekkuti(kõige nõmedam neist kaitseministri kritiseerimine) ja no muidugi teiste riikide aadressil lendu lastu on ikka eraldi märkimist väärt. Kui nad oleks rohkem keskendunud oma tööle ja tulemustele valitsuses, siis mine tea, ehk oleks praegugi veel valitsuses. Aga ämbrit kolistama ajas neid mure oma valija pärast, keda kardeti kaotada ja arvati et nad ei mõista, miks ühte või teist asja tehakse. Korraga ei saa olla valitsuses ja opositsioonis, siin see kõige suurem viga tehtigi ja oma valijatele annab asju selgitada ka muudmoodi kui ainult teisi kritiseerides ja enda saba kergitades. Ma ikka arvan et ka EKRE valijad on suutelised aru saama, et valitsus koosnes kolmest erakonnast ja otsuseid tehti konsensuslikult, miks oli vaja sedasi tervet valitsust kahjustada järjekindlalt ja sihilikult. Teie kirstunaelaks sai kahe valitsuse ministri ohjeldamatu lobisemise soov iga pühapäev. Selle aja oleks võinud pühendada töö tegemisele oma haldusalas, mitte lobimisele ja enese kiitmisele.

 8. Tabasid kümnesse- Neid sünnib hulgi. Täna politseinik ja homme minister, sellega siis juba tunnustatud poliitik.

  • Vargaerakonna advokaat Mnjahi luulud. 8 kuud ago

   Üks neist luuludest: “Teie kirstunaelaks sai kahe valitsuse ministri ohjeldamatu lobisemise soov iga pühapäev. Selle aja oleks võinud pühendada töö tegemisele oma haldusalas, mitte lobimisele ja enese kiitmisele.”
   Nii et keski vaimuhiiglase arvates kukkus valitsus sellepärast, et Helmed “lobisesid igal pühapäeval ohjeldamatult”!!!
   Seda lollust pole isegi vaja kritiseerida, nii id…tlik on see!
   Kui keskbande fanaatik vaataks oma ministreid kainema pilguga, siis leiaks ta nende hulgast tõesti ohjeldamatu lobiseja ja tühikargaja, terviseministeeriumi “juhi”.
   Kuidas on praegu suurte semude, keski ja refi suhted, kas väga sõbralikud?Kuidas reff teisse suhtub, keskifänn?Kaua teil veel Kaka valitsuses aega jäänud on?Kauaks seda risuvalitsust üldse veel n?Kauaks vargakeski veel on?

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.