Keskerakonnaga liitunud Igor Gräzin: mulle avaldas muljet Jüri Ratase tegevus Euroopa institutsioonides

Igor Gräzin

Elame pöördelisel ajastul ning esile kerkinud küsimuste lahendamiseks on vaja avarat pilku ja rahvusvahelist tunnetust, ütleb Eesti Keskerakonna Tartumaa piirkonnaga liitunud Igor Gräzin, kes on mitme Riigikogu koosseisu liige ja endine Euroopa Parlamendi saadik.

“Keskerakonna poliitikud on end näidanud kriisides tugevate liidritena, kes julgevad otsustada, seades samal ajal esikohale inimeste toimetuleku. Keskerakonnal on tugev rahvusvaheline kompetents – Euroopa Parlamendi saadikuna avaldas mulle muljet Jüri Ratase tegevus Euroopa institutsioonides. Omaltpoolt soovin muuhulgas panustada rahvusvahelise õiguse valdkonnas, et aidata Eesti riigil seista oma huvide eest,” räägib õigusteadlane Igor Gräzin.

Tallinna Ülikoolis külalislektori ja Muhu Katariina kirikus vaimuliku ametit pidav Igor Gräzin kandideeris Keskerakonna nimekirjas viimastel kohalike omavalitsuste valimistel ning sai valijatelt mandaadi Tallinna Linnavolikogusse. Tänasel päeval võib teda aktiivselt tegutsemas näha ka Tartu- ja Jõgevamaa piirkonnas.

“Ma vahepeal olin otsustanud poliitikast täiesti loobuda, aga ju olen ikkagi “poliitiline loom”, nagu ütles Aristoteles,” lausub Igor Gräzin. “Olen Riigikogu valimistel alati kandideerinud Jõgeva- ja Tartumaal ning mul on seal mitusada lähemat tuttavat. Ma tean kümneid probleeme, milledest oleme mitmed lahendanud, aga milledest paljud alles ootavad otsust. Ühesõnaga – see piirkond on oma ja huvitav, alates vanausulistest kaluritest kuni kosmoseuurijate ja -tehnoloogideni.”

Keskerakonna Tartumaa piirkonna esimees Marika Tuus-Laul ütleb, et tal on Igor Gräzini poliitikas jätkamise üle siiralt hea meel. “Igor Gräzin on laia silmaringi ja pikaajalise kogemusega tark poliitik ning tunnen head meelt, et ta oli minu soovitusel nõus liituma Keskerakonnaga ning kandideerima Riigikokku Jõgeva-ja Tartumaa piirkonnas, kus tal ka varem on olnud väga head valimistulemused,” sõnab Marika Tuus-Laul.

8 kommentaari
 1. Nii 3 nädalat ago
  Reply

  Keskerakond hakkab muutuma halvemas suunas ja Ratas on pööranud meie rahvale selja sõites mööda maad ringi nagu lkeskerakonna võõrkeha Liimets kohtudes, vuhavaenu õhutades millest mitte nidagi ei muutu maailmas aga meie elu teeb halvemals küll. Kus on see tore mees kes kunagi võttis võimu Reformierakonnalt, kes nii palju head tegi meie sisepoliitikas. Ju ta teisiti ei saanud kui ühineda Reformierakonnaga sest nende valesüüdistused jõudsid juba temani ning oli valida kas Edgar Savisaare saatus või au ja kuulsus. Eks sellest see muutus ka tuli. Mitte midagi head meie jaoks pole sellises vihavaenu avaldamises Venemaa vastu. Eks peasüüdlane ässitamises Biden kiidab selle muidugi heaks sest tema peaeesmärk on Venemaa nõrgestamine. ilma ässitamiseta ja sõjarelvade saatmiseta Ukrainasse enne sõja algust ehk polekski sõda. Eks Bidenil oli kasulik Krimm hoopis endale saada suus on Venemaale lähemal.peale väljaspoolt tulnud ässituste tulemusena hakati Ukrainas elavaid venelasi. Juba varem oli nendesse suhtumine kohutav. Venemaal elab palju ukrainlasi ja Venemaal suhttakse kõigisse rahvustesse hästi. Sõda eu saa õigustada aga süüdlasi on seal rohkem kui Putin. Enne verist võimuvahetust oli Ukrainas rahulik. Kogu aed topitakse riikidesse lõhestajaid. Arvan et Zelenski ja Putin oleks juba kokkuleppele jõudnud kui poleks olnud väljaspoolt tulevat survet seda mitte teha eriti Bideni ja Suurbritannia poliitikute poolt. Nemad kamandavad .

  • Vene suursaadik USA-s räägib, miks algas Ukraina sõda ja millega see lõppeb 3 nädalat ago

   Ajal, kui Venemaa rünnak Ukrainason väldanud juba poolteist kuud, räägib Venemaa saadik USA-s, miks alustas Venemaa naaberriigi vastu „erioperatsiooni” ja mison tingimused,millega ollakse nõus lõpetama konflikt Euroopa kahe suurima riigi vahel.

   Olukorras, kus Kiievi võimud süüdistavad Venemaad sõjakuritegudes kuni genotsiidini välja, ütles Vene suursaadik USA-s Anatoli Antonov väljaandele Newsweek, et hoopis Ukraina-poolne kavatsetud rahvuslik puhastus koos sooviga liituda NATO-ga oli sõja alguse põhjuseks.

   „Erioperatsioon Ukrainas on Kiievi režiimi soovimatuse tulemus lõpetada Vene-vastane genotsiid koos rahvusvaheliste kokkulepete täitmisega,” ütles Antonov. „NATO liikmesriikide soov kasutada naaberriiki, et luua seal Vene-vastane kants on samuti ilmne.”

   Vene diplomaat rääkis, et 24. veebruari sündmuste juured on 8 aasta taguses ajas, mil Euromaidanina tuntud ülestõus kukutas Ukrainas Vene-sõbraliku valitsuse ja võimule sai Lääne-meelne valitsus, mis soovib liituda Euroopa Liidu ja NATO-ga.

   Antonovi sõnul oli ülestõus Venemaa jaoks „Lääne poolt initsieeritud verine riigipööre”, mille käigus „tulid Kiievis võimule äärmusrahvuslikud ideed”. Ukrainas võeti kasutusele poliitika,mis oli Venemaa jaoks vaenulik – nagu vene keele kaotamine Ukrainas riigikeelena ja rahvuslike tegelaste nagu Stepan Bandera rehabiliteerimine. Bandera oli sõja ajal teinud koostööd natsi-Saksaga.

   Kui 2014. aastal puhkesid Ukrainas rahutused, vallutasid Vene väed kiiresti Krimmi, et kaitsta sealset vene enamust ja umbes samal ajal haarasid venemeelsed separatistid relvad, et kuulutada välja Donetski ja Luganski rahvavabariigid Donbassi idaosas.

   Need sündmused viisid Ukraina vägede ja mässajate sõjalise konfliktini, mille tulemusel on hukkunud 14 000 inimest, milles mõlemad pooled süüdistavad teineteist. Konfliktis on sõlmitud kaks vaherahu kokkulepet, mida tuntakse Minski kokkulepetena, aga sõjategevus ja tapmised jätkusid.

   Antoni väitel suretasid Minski kokkulepped välja „Kiievi režiimi natsionalistlikud ja revanšistlikud meeleolud” ning Ukraina valis „kiire militariseerumise tee” Lääne toetusel.

   „NATO liikmesriigid on Ukraina militariseerinud,” ütles Antonov. „See ujutati üle Lääne relvadega, kui president Volodõmõr Zelenski ütles, et Ukrainal on kavas hankida tuumarelv, mis ei ohustaks üksnes naaberriike, vaid tervet maailma.”

   Ukraina võimud on ümber lükanud kavatsused tuumarelva osas ning seda on kinnitanud ka rahvusvaheline Aatomienergia agentuur. President Zelenski aga seadis Ukrainas tuumarelva puudumise küsimärgi alla Münchenis toimunud julgeolekukonverentsil peetus kõnes, see oli vaid mõned päevad enne Venemaa sissetungi.

   Selleks ajaks oli Venemaa koondanud Ukraina piiri äärde ligi 200 000 võitlejat, kaasa arvatud Valgevenes ja Krimmis. Antonov aga ütles, et seeoli hoopis Ukraina, mis koondas vägesid, et alustada rünnakut Donbassis.

   „Sellises olukorras polnud Venemaal muud võimalust, kui tunnustada Donetski ja Luganski rahvavabariikide iseseisvust,” ütles Antonov. „Pärast seda, ÜRO põhikirja peatükk VII artikkel 51 alusel Venemaa Föderatsiooninõukogu otsuse ja Donetski ning Luganski rahvavabariikidega sõlmitud vastastikuse abistamise kokkulepete kohaselt tegi Vene Föderatsiooni president Vladimir Putin otsuse sõjalise erioperatsiooni kohta.”

   „Selle eesmärk on Ukraina demilitariseerida ja denatsifitseerida, selleks et vähendada Lääneriikide poolt tulevaid ohtusid kasutada Ukraina inimesi ära võitluses venelaste vastu,” lisas Antonov.

   Antonovi sõnul oli operatsiooni eesmärk „Kiievi režiimi poolt kavandatud genotsiidi lõpetamine ning tagada Ukraina tuuma-vaba ja neutraalne staatus.”

   Ajal, mil Ukraina ja mitmed teised riigid, kaasa arvatud USA president on kutsunud üles Vene relvajõudusid ning president Putinit vastutusele võtma sõjakuritegude eest, ütles Antonov, et Moskva eesmärk on „lõpetada 2014. aastal alanud verevalamine ja tuua kohtu ette need, kes on toime pannud kuritegusid tsiviilelanike, kaasa arvatud Vene kodanike suhtes”.

   Suursaadik lükkas ümber soovi haarata kontroll Ukrainas pikemaks ajaks, öeldes, et „Ukraina okupeerimine pole erioperatsiooni eesmärk”.

   Suursaadik lükkas ümber Ukraina väited selle kohta, et Vene sõjaväelased on vastutavad tsiviilelanike tapmiste eest Butšas. Antonov on varem öelnud, et tapmised pandi toime Ukraina vägede poolt pärast seda, kui Vene väed olid linnast lahkunud.

   „Vene Föderatsioon kasutab vajalikke meetmeid, et kaitsta tsiviilelanike elu ja ohutust,” ütles Antonov. „Me teeme kõik selleks, et tagada kriitilise infrastruktuuri töö, et tagada seadus ja kord ning inimeste turvalisus. Löögid on ainult sõjaliste objektide pihta ja täpsete relvadega.”

   Reedel olid selliste relvadega hävitatud Vene kaitseministeeriumi info kohaselt Donbassi saadetud relvad ja sõjaline varustus Pokrovskis, Slavjanskis ja Barvenkovos. Venemaa on aga ümber lükanud rünnaku Kramatorski raudteejaamale, süüdistades Ukraina vägesid enam kui 50 inimese tapmises seni suurimas tsiviilelanike vastu suunatud rünnakus.

   Washington aga toetab Kiievi infot juhtunu kohta, pärast mida lubasid nii Bideni valitsus kui Euroopa riigid saata Ukrainasse rohkem sõjalist abi. Antonov aga hoiatas, et selline abi ainult süvendab konflikti ja võib viia otsese sõjalise kokkupõrkeni USA ja Venemaa vahel.

   „Lääneriigid on otseselt sekkunud sündmustesse, kui nad jätkavad Ukraina relvade ja laskemoonaga varustamist, seeläbi soodustades verevalamist,” ütles Antonov.

   „Me hoiatame, et selline tegevus on ohtlik ja provokatiivne, kuna on suunatud meie riigi vastu,” lisas ta, „see võib viia USA ja Venemaa otsese sõjalise kokkupõrkeni. Igasugune relvastuse ja sõjalise varustuse saatmine Läänest, mis liigub kolonnidena läbi Ukraina on meie relvajõudude sihtmärk.”

  • to vene suursaadik räägib 2 nädalat ago

   Viide sellele, et Ukraina sõjas on hukkunud 14 000 inmest. /elanike arv 44,5 mil./
   Eesti koroonas on hukkunud minu ligilähedaste arvutuste,oletatavate kohaselt 3 aastaga 12 000 inimest /elanike arv 1,3 mlj/
   Mis on ette võetud Eestis koroonataoliste nakkuste ärahoidmiseks – ventilats. uuenda,ime ühistranspordis, pidev teat.piirangute nõue, elanikkonna varustatus kontrollitud, viirusvastaste respiraat.
   FFP3 /eriti eakate varustatus,kes ei oska,saa ega jaksa neid ise muretseda-tõttöelda käib nende kättesaamine ja neis orienteerumine mullegi peaaegu üle jõu, samuti rahaline külg/varustatus desinf. vahenditega, mittegeeljatega /sest maske desinf, ma ENNE kasutamist,samuti toidupakeneid ja käsi,milleks mittegeeljas vaid sobivadku/ja mõistuspäraste hindadega /no ei osta 440 eurine pensionär 40 gr 17 eur maksvat desinf.pudelit, mujalt kui poest kohalikust tal osta pole,sest peab siis sõitma ühistranspordis.
   TULEKS EHK ROHKEM KESKENDUDA OMA MAALE JA RAHVALE. ELUDELE.

 2. Jane 3 nädalat ago
  Reply

  Kas keegi kirjutaks mis kasu on meie jaols see Ratase tegevusel Euroopa institutsioonides ja mis on maailmas selle tõttu muutunud Euroopas. Vastan ise-mitte midagi . Ajab lihtsalt tühja tuult taga. Sõidavad koos välisministriga mööda maad ringi maksumaksja raha eest aga meie riigile see kasu ei too aga halba teeb küll eriti majandualikult. Eks nendel sõitjatel on selle eest raha küll ja kuulsust saab ka.

 3. Nojah 3 nädalat ago
  Reply

  Olen alati olnud Keskerakonna pooldaja aga enam pole. Seal on küll palju tublisid inimesi kes võiks uue erakonna moodustada. EL tegeleb sanktsioonide välamõtlemisega mis muudavad halvemaks rahva elu kes pole milleski süüdi selle asemel et teha midagi vaesemate riikide heaks nagu meie. ei huvita enam kedagi isegi koroona levik teistest haigustest rääkimata. Assitamise asemel oleks pidanud hoopis laskma pooltel leppida ja sõda poleks olnud. Poleks pidanud korraldama verist võimuvahetust Ukraunas sest enne seda oli seal rahulik jne.

 4. Ma 3 nädalat ago
  Reply

  lihtsalt ei taha Igori kohta halvasti öelda.

 5. Uskmatu-Toomas 2 nädalat ago
  Reply

  Mitte see sõda pole teid niipalju kahjustanud kui teie erakond ise oma tegutsemisega ! Olete nagu tuulenuusutajad,kahepalgelised ja topeltmoraaliga aga missugune Eesti erakond seda ei oleks ?
  Meie eakonnad on ideaalsed ainult loputatud ajudega inimestele,sest mõtlevja analüüsivõimega inimene hoiab teist kõigist eemale st. tekib küsimus kes meie riiki tegelikult juhib ?
  Igaljuhul ei ole see tänane juht huvitatud Eesti inimese käekäigust !

 6. Jura Koffimassin 2 sekundit ago
  Reply

  Poliitprostituudil Gräzinil kästi Ratasele kiidulaulu laulda. Ega muidu erakonnas (toiduahelas) kaua ei hoita.

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.