KENA aasta pere: nautige väikeseid ilusaid hetki

Keskerakonna naiskogu KENA eestvedamisel sai teoks üks südamlik konkurss. Nimelt KENA otsis Eestimaa aasta peret ja leidis selle Valgamaalt. Eestimaa aasta pere 2018 tiitli pälvinud Põldveede perre kuulub neli liiget: ema Kristi, isa Siimo ning tütred Triinu ja Heidi. Uurisin, mida nad arvavad sellisest konkursist ning palusin neil ka rääkida lähemalt oma perekonnast.

 Olete esimene Eestimaa Aasta Pere. Konkursil kandideerimiseks oli vajalik ka perekonna nõusolek. Kas kõhklesite?

Loomulikult kõhklesime. Oleme lihtne Eesti pere, kes elab tavalist argielu. Kuigi noorem tütar ja tema sügav puue (sünnitrauma tagajärjel) paneb meid rohkem pingutama, et oleksime nagu iga teine pere, ei tunne me siiski, et eristuksime oma tavaelus niivõrd palju, et meid võiks teiste seast esile tuua. Peale pikka kaalumist andsime nõusoleku, kuid tõesti ei oodanud enamat. Olime meeldivalt üllatunud!

Millised on kolm teie peret iseloomustavat omadussõna ja miks?

Koostegemine, koosolemine ja vastastikune hool. Need kolm ongi justkui liim, mis meie pere kokku seob.

Teie kandidatuuri esitaja sõnade kohaselt olete tugevad, hoiate kokku ja ei vannu alla raskustele. Palun kirjeldage mõne lausega oma pere argipäeva.

Valdavalt on abikaasa tööl naaberriigis, mistõttu on ta ca 3-4.nädalat järjest ära. Sel ajal on lapsed, majapidamine jms. minu õlul. Argipäevad on suhteliselt rutiinsed, enamasti Heidist sõltuvad. Tema dikteerib minu ajakava. Kui pere on koos, oskame hetki hinnata, proovime koos rohkem tegutseda. Heidi puudest tingituna on temaga raske käia üritustel, väljasõitudel või minipuhkustel. Enamus käike tuleb eelnevalt läbi mõelda, väga  pikalt plaane siiski ette teha ei saa. Siinkohal peaksin ka oma ema abi ära mainima, tema toel saame vahest ka koduseinte vahelt välja.

Usun, et ka teie peres on nii, et mingid tegevused või ka toidud on mõne lemmikud ,teised aga eelistaksid midagi muud. Palun nimetage ühised lemmikud-nii tegevused kui ka toidud.

Kuna metsad ja terviserajad ei ole kodust kaugel ning Heidi naudib kärusõitu, siis jalutame päris tihti koos. Sel ajal saab vestelda ja teha kaotatud aega tasa. Meie jaoks on sama kosutavad nii pisikene spaa-puhkus, kui ka lihtne telkimine veekogu ääres. Lööklause “Puhka Eestis” peab meie puhul kindlasti paika.

Hindame koostööd ja isetegemisest saadavat rõõmu ja kasu. Ei ole harvad juhud, kui pereisa lööb aiatöödes kaasa või pereema aitab midagi ehitada. Abikaasa toetab alati minu otsuseid, aitab täide viia minu plaane ja vajadusel innustab.

Toidu puhul võib küll öelda, et sööme pea kõike ühepajatoidust aasia toiduni. Heidi puhul on see valik küll märksa kitsam ja loomulikult igal meist on ka erinevad lemmikud. Minul ja Triinul on huvi küpsetamise vastu, seetõttu osaleme nüüd juba kolmandat aastat Valga-Valka Kohvikute päeval oma kodukohvikuga.

Mis annab teile jõudu olemaks elurõõmsad ja tulemaks toime muredega?

Pere tugi ning elamine üks päev korraga. Minu motoks on saanud mõte- naudi väikeseid ilusaid hetki. Aega tagasi keerata ei saa, ka kogu maailma raha eest lapse ajukahjustust kaotada ei saa, seega need 9.aastat Heidiga on meid, aga ennekõike mind pannud hindama seda, mis meil on ja lootma, et tervist jätkub meile kõigile kauaks.

Mida soovitakse lastega peredel teha alanud kaunil suvel?

Liikuda looduses, Eesti on ju imekena. Veeta võimalikult palju aega koos, luua ühiseid huve. Lapsed on meie tulevik, loome neile võimalikult hea oleviku!

Küsitles Reet Trei

KENA juhatuse liige

 

Kommenteeri

Sinu meiliaadressi ei avaldata.